Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

5-lecie "Pereł z Lamusa" (VIDEO)

W środę na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się koncert działających przy Uniwersytecie III Wieku "Pereł z Lamusa". Wydarzenie miało miejsce w związku z 5-leciem działalności zespołu.
- Dziękuję gorąco za pracę na rzecz rozwoju kultury w mieście oraz aktywizację seniorów w Skarżysku- Kamiennej - mówił obecny na sali prezydent Skarżyska Konrad Kronig, któremu towarzyszył jego zastępca Andrzej Brzeziński.

 

Warto dodać, ze podczas wydarzenia przeprowadzona została zbiórka na pomoc dla Kacpra i Kai, którzy zmagają się z chorobą.

Zespół „Perły z Lamusa” rozpoczął swoją działalność 1 lipca 2013 roku, kiedy kilku seniorów z Uniwersytetu III Wieku postanowiło spróbować swoich sił na scenie. Pięciolecie istnienia świętował na scenie prezentując program zatytułowany „Przemija uroda, zostaje pogoda”. O ty, jak dużą sympatią cieszy się grupa świadczy wypełniona po brzegi sala widowiskowa MCK. Widzowie tym razem również zaśpiewali - „Sto lat” członkom wspomnianej grupy.

Od początku istnienia kierownikiem grupy jest Anna Tchórzewska. Dzisiaj po 5 latach zespół może pochwalić się zagraniem 130 koncertów, są znani i rozpoznawani nie tylko w skarżysku, ale całym regionie. W jubileuszowym koncercie „Perłom z Lamusa” towarzyszyły: zespół „The Fifty Five” ze skarżyskiego Uniwersytetu III Wieku, uczennice z I Liceum, Wacław Pejas, zespół „Fantazja” z Szydłowca i kapela Bliżej Serca.

Na repertuar wczorajszego koncertu złożyły się utwory wykonywane w trakcie różnych programów z ostatnich pięciu lat. Usłyszeliśmy m.in.: "Piosenka o dobrej żonie", "Mamo nie pytaj mnie dlaczego","Zimny drań", "Taka głupia to ja już nie jestem" czy "Życie to nie teatr".

- Najpiękniejsze programy, które zagraliśmy w ciągu tych pięciu lat to "Czar muzyki i słowa" - wspomnienia o Agnieszce Osieckiej oraz "Był taki czas", kiedy występowaliśmy w strojach żołnierskich, a finałem była piękna piosenka Janka Pietrzaka "Żeby Polska była Polską" - mówi Anna Tchórzewska, liderka grupy.

Jubileusz służy podsumowaniom, ale „Perły z Lamusa” na razie nie zamierzają schodzić ze sceny. Władze miasta składają życzenia dalszych scenicznych sukcesów i wielu kolejnych niezapomnianych występów.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.