Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pracownicy administracji i obsługi placówek oświatowych z podwyżkami

Pracownicy administracji i obsługi skarżyskich placówek oświatowych otrzymali podwyżki wynagrodzeń. - Sytuacja finansowa gminy, dzięki naszemu umiejętnemu zarządzaniu, poprawiła się na tyle, że mogliśmy podjąć decyzję o kolejnych podwyżkach dla najmniej zarabiających pracowników – mówi prezydent miasta, Konrad Krönig.
 

 

 

Przypomnijmy, że pierwsza regulacja wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi gminnych placówek oświatowych miała miejsce w 2016 roku. Już wówczas prezydent i skarbnik miasta zapowiadali, że jest to pierwszy krok do dalszej regulacji pensji.
 
Decyzja o podwyżkach zapadła w minionym tygodniu, a dzisiaj – w czasie spotkania w Urzędzie Miasta – poinformowani zostali o tym dyrektorzy placówek oświatowych. Podwyżki wynagrodzenia zasadniczego wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Nowe pensje obowiązują od 1 stycznia 2018 roku, a więc pracownicy otrzymają wyrównania.
 
- Naszą intencją jest podniesienie wynagrodzeń zasadniczych pracownikom z najniższymi pensjami, a więc pracownikom działów administracji i obsługi naszych szkół i przedszkoli – podkreślił Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta, który o decyzji w sprawie wynagrodzeń poinformował dzisiaj dyrektorów miejskich szkół i przedszkoli. Zapewnił również, że w budżecie zabezpieczono pieniądze na regulację wynagrodzeń, a sama decyzja została poprzedzona szczegółowymi analizami. - Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia podwyżka wynagrodzeń w tym roku – dodawał zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.