Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Konkurs Kolęd i Pastorałek - przesłuchania w MCK (VIDEO)

20 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyły się przesłuchania rejonowe XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2018. W konkursie udział wzięli uczestnicy z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego. Poniżej relacja video.

 

Celem imprezy niezmiennie od lat jest popularyzacja kolęd i pastorałek, kontynuowanie tradycji Bożego Narodzenia, wspólne śpiewanie kolęd oraz zachęcanie wykonawców do poszukiwań staropolskich, zapomnianych w dawnych śpiewnikach utworów świątecznych.

W tym roku w przesłuchaniach konkursowych udział wzięło 29. uczestników (indywidulanych i zespołów) m.in: ze Stąporkowa, Smykowa, Kunowa,Bałtowa, Sobótki, Kielc, Końskich, Mroczkowa, Bliżyna, Sorbina , Grzybowej Góry i Łącznej.

Rada Programowa powołana przez organizatorów w składzie: Jerzy Gumuła, Michał Stachurski i Radosław Pach (Instruktorzy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach) oceniała m.in. dobór repertuaru, poziom warsztatu wykonawczego i ogólny wyraz artystyczny.

Każdy z uczestników wykonał po dwa utwory, jedną kolędę i jedną pastorałkę. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 stycznia, w Domu Kultury we Włoszczowie zakwalifikowano najlepszych wykonawców z każdego regionu.

W finale XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek wystąpią zespoły z Kunowa, Bałtowa, Sorbina, Kielc i Smykowa, a także Patrycja Dukat z Końskich i Schola Astra z Sorbina.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.