Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kolejny krok do zakupu defibrylatorów

Zgodnie z zapowiedziami, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej będzie pierwszą miejska placówką wyposażoną w defibrylator typu AED, czyli urządzenie do ratowania ludzkiego życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. We wtorek, 23 stycznia w MCK odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy wyposażającej w defibrylatory, w trakcie którego rozmawiano m.in. o zasadach ich używania i racjonalnym rozmieszczeniu na terenie miasta.

 

Przypomnijmy, iż zgodnie z zapowiedziami władz miasta, automatyczne defibrylatory w najbliższych dwóch latach mają pojawić się w miejskich placówkach i instytucjach, czyli miejscach ogólnodostępnych, z których codziennie korzysta wiele osób.
 
We wtorek w MCK odbyło się spotkanie z przedstawicielem dystrybutora defibrylatorów typu AED, w którym uczestniczyli również: Katarzyna Michnowska-Małek – dyrektor MCK oraz Krzysztof Myszka – zastępca prezydenta miasta. Rozmawiano między innymi o zasadach działania urządzeń. Podkreślano, iż każdego roku w Polsce odnotowywanych jest około 40 tysięcy przypadków nagłego zatrzymania krążenia, a szanse na przeżycie spadają z każdą minutą. Dlatego tak ważne jest rozmieszczenie automatycznych defibrylatorów w ogólnodostępnych miejscach, ponieważ dla ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia decydujące są dwie pierwsze minuty.
 
Przedstawiciel dystrybutora zaprezentował urządzenie, które jest proste w obsłudze, a dzięki głosowym instrukcjom pomocy przy jego użyciu może udzielić nawet osoba nieposiadająca pełnej wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy.
 
- Gdy tylko w mieście pojawią się pierwsze defibrylatory – a chcemy, by na początku były dostępne w MCK oraz na hali sportowej i basenie – zorganizujemy również odpowiednie szkolenia – zapewnia Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.
 
Automatyczny defibrylator w Miejskim Centrum Kultury ma być dostępny w ciągu najbliższych tygodni.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.