Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Rzecznik Praw Obywatelskich w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

Wczoraj Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar spotkał się z mieszkańcami Skarżyska w Miejskim Centrum Kultury. W tym tygodniu rzecznik odwiedzi kilka miast w województwie świętokrzyskim. W spotkaniu uczestniczył również zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka.

 

Wśród zgromadzonych w patio Miejskiego Centrum Kultury byli m.in. seniorzy – w szczególności słuchacze Uniwersytetu III Wieku

Rzecznikowi Praw Obywatelskich towarzyszyła m.in. kierująca Centrum Projektów Społecznych Barbara Imiołczyk. Skarżyszczanie zwracali uwagę na szereg problemów – zarówno własnych osobistych, jak i dotyczących poszczególnych grup Skarżyszczan. W szeregu zapytań i dyskusji, jakie wynikły w trakcie wczorajszego spotkania poruszano nawet kwestie zbyt małych liter na różnego rodzaju dokumentach, czy też obniżenia wysokości emerytur mundurowych. Swoje uwagi zgłaszali również przedstawiciele rad osiedlowych. Dla Rzecznika Praw Obywatelskich wiele z poruszanych kwestii nie było zaskoczeniem, bo o podobnych problemach słyszy w wielu innych regionach Polski. Rzecznik namawiał mieszkańców Skarżyska, by konsekwentnie domagali się respektowania ich praw, wynikających chociażby z przepisów prawnych. Przypominał o istnieniu wielu narzędzi, których wykorzystanie może pomóc w egzekwowaniu prawa. W kwestii urzędów rzecznik zwrócił uwagę, że te mają obowiązek wyjaśniać i odnosić się do wszelkich skarg poszczególnych osób, a sami urzędnicy, którzy często posiadają większą wiedzę od petentów mają obowiązek służyć pomocą.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z materiałami, w których szczegółowo opisano, w których miejscach można skorzystać z pomocy, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w Skarżysku można uzyskać pomoc u Rzecznika Praw Konsumenta.

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Skarżysku działa przy Starostwie Powiatowym - Plac Floriański 1, pok. 33, na parterze.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.