Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Za nami 26. finał WOŚP (VIDEO)

W niedzielę po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku środki zebrane podczas finału przeznaczone zostaną ,,Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

O godzinie 17 rozpoczął się koncert finałowy w Miejskim Centrum Kultury, gdzie na scenie zaprezentowały się: Perły z Lamusa, Ich Marzenia, Standard B, Old Marinners.

 

Między występami odbyły się licytacje na której można było kupić m.in. koszulkę siatkarską Skórzanych Skarżysko przekazaną na ten cel przez prezydenta miasta, Konrada Kroniga.
- Zachęcam wszystkich Państwa do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy organizowanej przez Jurka Owsiaka - mówił prezydent, który od lat pozostaje gorącym orędownikiem inicjatywy Owsiaka. Sam chętnie ją wspiera i zachęca innych do wspierania tej inicjatywy. Koszulkę wylicytował prezes skarżyskich wodociągów Łukasz Żuchowski.

Zlicytowano również gadżety WOŚP, tort Orkiestry i wiele innych przedmiotów.

Aukcje prowadziły dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska-Małek oraz instruktorka z tej jednostki Beata Rybarczyk-Czajkowska.

O godzinie 20, tradycyjnie rozbłysło ,,Światełko do nieba".

Warto przy tej okazji wspomnieć, że z dotychczasowych finałów Orkiestry skorzystało również nasze miasta. Dzięki zebranym środkom, w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku znajduje się sprzęt zakupiony przez fundację Jurka Owsiaka.

W tym roku zebrano blisko 55000 złotych w sztabie Miejskiego Centrum Kultury. Od lat Orkiestra gra już przed niedzielnym finałem w Gimnazjum nr 1 – tam udało się zebrać 25 tysięcy złotych.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.