Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Finał WOŚP już w niedzielę. Zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury (VIDEO)

Już w niedzielę w Skarżysku, podobnie jak w całej Polsce odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab Orkiestry, jak również imprezy towarzyszące – koncerty, aukcja – odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury. Wolontariusze od godzin porannych zbierać będą na terenie miasta środki na rzecz Orkiestry, a finał Orkiestry ruszy w MCK o godzinie 17:00. 

Dla skarżyszczan wystąpią m.in. Doba Czadu, Perły z Lamusa, Old Marriners, Standard B.

W przerwach między występami odbywać się będzie aukcja. Szereg firm, podmiotów i osób prywatnych przekazało na aukcje różnego rodzaju przedmioty i gadżety.

Wśród przedmiotów do licytacji znajdzie się także koszulka zespołu Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce z numerem 1, przekazana na ten cel przez prezydenta miasta, Konrada Kroniga.
- Podczas aukcji do wylicytowania będzie koszulka Skórzanych Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce z numerem 1, która została mi przekazana w trakcie meczu PLUS LIGI przez wiceprezesa PZPS Pana Jacka Sęka - mówi prezydent Skarżyska.
- Zachęcam wszystkich Państwa do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy organizowanej przez Jurka Owsiaka - dodaje prezydent.

Sam prezydent od lat pozostaje gorącym orędownikiem inicjatywy Owsiaka. Sam chętnie ją wspiera i zachęca innych do wspierania tej inicjatywy.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że z dotychczasowych finałów Orkiestry skorzystało również nasze miasta. Dzięki zebranym środkom, w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku znajduje się sprzęt zakupiony przez fundację Jurka Owsiaka.

Przypomnijmy, że w czasie ubiegłorocznego finału WOŚP odbywającego się w Miejskim Centrum Kultury padł rekord – udało się zebrać ponad 62.000 złotych.

Tegoroczny finał podobnie jak w latach poprzednich zakończy się „Światełkiem do Nieba”, które rozpocznie się o godzinie 20:00.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Skarżyska do wsparcia tej największej na świecie zbiórki charytatywnej, niosącej ze sobą szczytny cel.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.