Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Olbrzymi sukces - ponad 10 mln zł dla Skarżyska!

Do naszego miasta trafi ponad 10 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na rewitalizację osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna. Wartość całego projektów wynosi niemal 15 mln zł, zaś wkład gminy Skarżysko i powiatu skarżyskiego, który jest partnerem w realizacji projektu, wynosi niespełna 32%, co plasuje nasze miasto na drugim miejscu w regionie pod względem niskiego wkładu własnego w stosunku do wartości całej inwestycji.

 

Każde miasto powiatowe mogło złożyć jeden wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu "Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich na lata 2014-2020”. Świętokrzyskie samorządy wnioskowały w sumie o ponad 220 mln złotych, a dofinansowania trafią do 7 miast, których projekty ocenione zostały najwyżej – w tym do Skarżyska-Kamiennej. Dzięki dofinansowaniu w Skarżysku przeprowadzona będzie rewitalizacja osiedli: Dolna Kamienna i Zachodnie.
 
Na Zachodnim zagospodarowany będzie teren po byłej jednostce wojskowej (powstanie tam przestrzeń do rekreacji, aktywnego wypoczynku i zabawy), wybudowany będzie parking i drogi dojazdowe przy Cmentarzu i wykonana termomodernizacja bursy przy ulicy Szkolnej. Na osiedlu Dolna Kamienna w ramach rewitalizacji odbędzie się termomodernizacja Przedszkola nr 1 przy ul. Rynek i wybudowane rondo u zbiegu ulicy 3 Maja i Towarowej. Partnerem Skarżyska-Kamiennej w realizacji projektów jest powiat skarżyski.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.