Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

W MCK powstanie przestrzeń do pracy dla początkujących przedsiębiorców i freelancerów

Miejskie Centrum Kultury wkrótce stanie się także centrum przedsiębiorczości. A to za sprawą umowy, podpisanej między MCK a krakowską firmą Office&Cowork Centre, która przygotuje w MCK przestrzenie biurowe do wynajmowania przez freelancerów i innych, chętnych przedsiębiorców.

 

 

 

 

Z propozycji będą mogli korzystać szczególnie młodzi, początkujący przedsiębiorcy, których nie stać na wynajmowanie własnego biura. Dzięki współpracy skarżyskiego Miejskiego Centrum Kultury i krakowskiej firmy, to właśnie MCK może stać się dla nich przestrzenią do pracy.
 
- Cieszymy się, że rozmowy prowadzone od kilku miesięcy, zakończyły się podpisaniem umowy. Takie rozwiązanie daje młodym przedsiębiorcom możliwość prowadzenia firmy w centrum miasta, w prestiżowej lokalizacji. Z drugiej strony to korzyść również dla Miejskiego Centrum Kultury, które zyskuje dodatkowy dochód – mówi Iwona Lesiak, specjalista do spraw rozwoju MCK.
 
Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK dodaje, że przedsiębiorcy będą mogli korzystać z przestrzeni biurowej, ale również będą mieli okazję do wymiany doświadczeń, współpracy i realizowania zleceń wspólnie.
 
- Podpisanie umowy to kolejne element naszych działań, zmierzających do wspierania przedsiębiorczości w naszym mieście. Wychodzimy naprzeciw szczególnie młodym, początkującym przedsiębiorcom. Wielu z nich prowadzi biura w domach, by ograniczyć koszty wynajęcia biura. W tym momencie przedsiębiorcy będą mogli wynajmować przestrzeń biurową w Miejskim Centrum Kultury, a więc w bardzo dobrej lokalizacji, już za 50 zł. Uważam, że to bardzo duże ułatwienie – dodaje Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej.
 
Przedstawiciele firmy Office&Cowork Centre podkreślają, że pomysł już spotkał się z dużym odzewem i zainteresowanie ze strony chętnych przedsiębiorców, zwłaszcza freelancerów. Miejsc do wynajęcie będzie około 15, a zainteresowane osoby już wkrótce będą mogły szukać szczegółów na stronie firmy pod adresem tupopracujesz.pl.
 
- Przedsiębiorcy będą mogli wynajmować poszczególne miejsca do pracy na coworkingowej przestrzeni. Stanowiska będą całkowicie wyposażone z dostępem do szybkiego internetu. Każdy będzie mógł poczuć się tu jak u siebie w biurze. Idea coworkingu jest coraz popularniejsza, rozwija się w wielu miastach. Uważamy, że Skarżysko również zasługuje na takie miejsce – dodaje Damian Podlewski z firmy Office&Cowork Centre.

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.