Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Talent Skarżyski 2017" w MCK (VIDEO)

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku poznaliśmy laureatów trzeciej edycji show „Echa Dnia” - Talent Skarżyski 2017. Pierwsze miejsce zdobył zespół Doba (wcześniej Doba Czadu). Występy oceniali: tancerka Kamila Drezno, muzyk Łukasz Sobieraj i Przemysław Król z Miejskiego Centrum Kultury. Powtórzyli sukces w rockowym stylu - Czujemy się fantastycznie! To zaszczyt, że znów udało się wygrać w Talencie Skarżyskim - mówił tuż po odebraniu nagrody Dominik Kopeć z zespołu Doba, który w 2015 roku również zwyciężył w show Talent Skarżyski. Grupa otrzymała w nagrodę 750 złotych od Konrada Kroniga, prezydenta Skarżyska, a także awans do półfinału Talentu Świętokrzyskiego, gdzie zaprezentują się laureaci z całego regionu.

 

Już 26 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury. - Myślę, że zespół godnie będzie reprezentował Skarżysko. Nasze miasto jak i ościenne gminy kryją wiele uzdolnionych ludzi, którzy z pewnością zamieszają w wojewódzkim finale. Mocno trzymam za nich kciuki - przyznał prezydent Kronig. Urząd Miasta ufundował nagrody dla laureatów. Poza Dobą, na scenie przed jurorami i publicznością prezentowali się Tomasz Noworycki, Angelika Rotsztejn, Hanna Dołowy, Inga Kasińska, Patryk Sieczka, Oliwia Jarosz, Dominik Żak, Oliwia Kowa-licka, Bianka Warwas oraz duet Paulina Ulewińska i Tomasz Głuch oraz Błąd Systemu. Podczas finału występ solo przedstawił Mateusz Zatorski, który otrzymał nagrodę specjalną, wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez poseł do Parlamentu Europejskiego, Beatę Gosiewską. Drugie miejsce i 650 złotych zdobyła wokalistka Oliwia Jarosz. Tym razem 9-latka oczarowała publiczność wspaniałym wykonaniem „Szyby” z musicalu „Metro”. Trzecie miejsce i 550 złotych zdobył Tomasz Noworycki, laureat Talentu Skarżyskiego 2016, który wystąpił w duecie z gitarzystą Robertem Wendelskim. Panowie ponownie zaprezentowali utwór z repertuaru zespołu Dżem. W Talencie Skarżyskim tak naprawdę nie było przegranych. Każdy z pozostałych finalistów otrzymał nagrodę w wysokości 100. Laureatom gratulowała także dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyna Michnowska-Małek, która już kolejną edycję wspiera Talenty. Przed nami kolejne emocje z udziałem skarżyskich artystów. Doba w półfinale, a Oliwia, Tomasz Noworycki wraz z Robertem Wendelskim wezmą udział w ćwierćfinale Talentu Świętokrzyskiego. Dołączą do nich wokalistka Inga Kasińska i akordeonista Dominik Żak, którzy otrzymali od jurorów „dzikie karty”. Finał już niedzielę, 11 lutego w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Wszystkim wykonawcom gratulujemy.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.