Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

10-lecie "Szlacetnej Paczki" w Skarżysku (VIDEO)

W niedzielę w patio Miejskiego Centrum Kultury odbył się koncert z okazji 10-lecia „Szlachetnej Paczki”. Wszystkich licznie zgromadzonych gości powitał prezydent Skarżyska, Konrad Kronig. W koncercie wystąpiły dzieci ze skarżyskich przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Mogliśmy usłyszeć kolędy, pastorałki i utwory świąteczne.  Ponadto odbyły się animacje świąteczne dla dzieci, tworzenie ozdób choinkowych i ubieranie choinek, kawiarenka, wystawa fotograficzna, kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszystkim udzielił się bożonarodzeniowy klimat.

 

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Z myślą o nich przygotowywane są świąteczne paczki, które trafiają do osób potrzebujących. Program opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze społeczności lokalnych. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych. Z tej bazy darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której chcą pomóc. Co roku w okolicach listopada można wybrać rodzinę na stronie internetowej akcji i przygotować dla niej paczkę.

Skarżysko uczestniczy w akcji zapoczątkowanej w 2000 roku w Krakowie od 10 lat

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.