Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

45. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa w MCK (VIDEO)

W dniach od 1 do 3 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbywał się 45. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. L. Staffa. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

 

„Nie ma większego hołdu dla poety jak ożywianie jego myśli, idei i słowa. Przybyliście! - by po raz czterdziesty piąty ” śpiewać pochwałę życia …” - przywitali uczestników imprezy organizatorzy. „Mózgiem” całego przedsięwzięcia jest Jagoda Juchniewicz – instruktor teatralny, który od lat koordynuje i przygotowywuje turniej.

Do rywalizacji o ,,Gałązkę Wikliny" przystąpiło 37 recytatorów z całej Polski. Przez trzy dni rywalizowali w konkursie recytatorskim i wywiedzione ze słowa. Podczas prezentacji jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

W niedzielę 3 grudnia odbył się koncert finałowy 45. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. L. Staffa - imprezy kulturalnej o najdłuższej tradycji spośród organizowanych w naszym mieście, podczas którego laureaci Turnieju wystąpili przed publicznością, a także uroczyście ogłoszone zostały wyniki Turnieju.

Recytatorów oceniała komisja Artystyczna w składzie: Anna Elijasz- Warszawa, Andrzej Głowacki – Warszawa oraz Janusz Stolarski – Poznań.


Celem Turnieju jest kultywowanie i propagowanie piękna języka polskiego, doskonalenie warsztatu artystycznego i konfrontacja dokonań twórczych.

Jury po wysłuchaniu i obejrzeniu 37 prezentacji recytatorskich w tym trzy w kategorii "wywiedzione ze słowa". Postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

W kategorii recytacja:

Dwie I równorzędne nagrody otrzymała Ewelina Rzepecka z Łodzi i Wiktoria Wrzyszcz z Lublina.

II nagrodę otrzymał Patryk Pawelec z Zamościa

Dwie równorzędne III nagrody trafiły do Marty Łaska z Lublina i Elżbiety Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego.

Wyróżnienia otrzymali:Sylwia Drogoń z Lublina, Magdalena Janik ze Skarżyska, Konrad Dzik z Ostrowca Świętokrzyskiego i Krystyna Sobczyńska z Lublina

Wyróżnienia honorowe: Paulina Dziendziel z Wałbrzycha, Mateusz Ciurkot z Dębicy, Jakub Kozakiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego, Zuzanna Dąbrowska ze Skarżyska.

W kategorii „wywiedzione ze słowa” nagrodzono: Aleksandrę Woźniak ze Skarżyska i Marię Wójtowicz również z naszego miasta.

Wyróżniono Dorotę Dąbrowską ze Skarżyska.

Nagroda instruktorska: Mateusz Nowak z Lublina

Za wierność i trwanie od zarania naszego Turnieju „Gałązkę Wikliny” organizatorzy przyznali Urszuli Bilskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przy organizacji Jubileuszowego 45. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa wsparcia udzielił m.in. Urząd Miasta w Skarżysku.

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.