Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Przewodnik po świątecznych wydarzeniach w mieście

Grudzień będzie obfitował w wiele świątecznych spotkań. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i do udziału.

 

 

 

 

 

 

INAUGURACJA SEZONU ŚWIĄTECZNEGO W MIEŚCIE
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do wspólnego rozbudzania świątecznej atmosfery w Skarżysku. W piątek, 15 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie przy miejskiej choince znajdującej się przed dworcem.
Spotkanie rozpocznie się symbolicznym zapaleniem światełek na choince przez prezydenta miasta. Będzie okazja do składania życzeń, wspólnego kolędowania z kolędnikami z Miejskiego Centrum Kultury oraz do spotkania z Mikołajem, który będzie rozdawał świąteczne upominki. Nie zabraknie też ciepłego poczęstunku.
W tym roku dodatkowa niespodzianka - przy miejskiej choince zaparkują... sanie św. Mikołaja z reniferami. Dekoracja będzie doskonałym miejscem do wykonywania świątecznych zdjęć!
 
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
3 i 17 grudnia w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie to okazja do zakupu wyjątkowych, świątecznych ozdób. Zapraszamy do MCK od godziny 10.00 do 18.00.
 
MIKOŁAJKOWE SZACHY
8 grudnia zapraszamy dzieci na Mikołajkowy Turniej Szachowy do MCK. Turniej rozpocznie się o godzinie 16.30, a zapisy prowadzone będą od godziny 15.30. Regulamin dostępny jest TUTAJ
 
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
10 grudnia o godz. 16.00 w MCK rozpoczną się Artystyczne Warsztaty Świąteczne – uczestnicy wspólnie udekorują choinkę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 
ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA NAJMŁODSZYCH
Zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne, bezpłatne seanse filmowe. 17 grudnia na sali konferencyjnej MCK odbędą się dwa seanse (o godz. 15.00 i 17.00) – wyświetlane będą filmy-niespodzianki o tematyce świątecznej.
 
ŚWIĄTECZNA WYSTAWA
11 grudnia w MCK oglądać będzie można "Świąteczną wystawę" twórców ludowych, Klubu ZOOM i Klubu SKART.
 
KONCERT PATRYCJI ZARYCHTY
17 grudnia o godzinie 19.00 w MCK odbędzie się Charytatywny Koncert Świąteczny Patrycji Zarychty. Usłyszymy utwory z debiutanckiej płyty Patrycji oraz kilka świątecznych niespodzianek. Wstęp jest wolny. W trakcie koncerty zbierane będą pieniądze na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca Skarżyska, Pawła Marchewki.
 
WSPÓLNIE WITAMY NOWY ROK
Wyjątkowy sylwestrowy koncert odbędzie się w tym roku w Miejskim Centrum Kultury. Zapraszamy na Johan Strauss SHOW ORKIESTRA & BALET. Koncert rozpocznie się o godzinie 22.00, a zakończy w Nowy Rok około godz. 0.30. Bilety na wydarzenie (w cenie 70 zł) dostępne są w Impresariacie Artystycznym MCK (tel. 500 199 710). Dla uczestników koncertu sylwestrowego przygotowane będą też przekąski i lampka szampana.
Nowy Rok będzie można powitać także w czasie tradycyjnego sylwestra miejskiego na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury, gdzie od godziny 23.00 do zabawy zagrzewać będzie Dj.

 

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.