Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Za nami XLVI sesja Rady Miasta (VIDEO)

Dzisiaj w Patio Miejskiego Centrum Kultury odbyła się XLVI sesja Rady Miasta. Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia i przyjęciu porządku obrad, a także protokołu z poprzedniej sesji Rady Miasta, sprawozdanie z działalności prezydenta miasta w okresie międzysesyjnym przedstawił jego zastępca Krzysztof Myszka. Kolejnym punktem były interpelacje i zapytania radnych.

Radny Janusz Ordyński apelował w imieniu osób aktywnych ruchowo korzystających ze stadionu

Ruchu o przeanalizowanie możliwości założenia oświetlenia na tym stadionie.

- Pomysł jak najbardziej warty jest rozważenia, ale w tym momencie teren Ruchu należy do PKP, negocjujemy nowa umowę na dzierżawę, zwróciliśmy się również z prośbą do wojewody, by te działki wróciły do gminy. Obecnie więc musimy poczekać z ewentualnym wprowadzeniem tego rozwiązania – odpowiadał zastępca prezydenta Krzysztof Myszka.

Radny Adam Ciok podsumował akcję, którą zorganizował wspólnie z radnym Markiem Gąską polegającą na zbiórce pluszaków dla dzieci ze skarżyskich przedszkoli. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Przypominał również o nadchodzącej w przyszłym roku rocznicy 90-lecia istnienia Granatu i pytał o możliwości wsparcia tego jubileuszu.

Zastępca prezydenta Krzysztof Myszka podziękował w imieniu skarżyskich przedszkoli za taką akcję.

Odnośnie 90-lecia istnienia Granatu, nikt nie zgłaszał się w tej sprawie i nie były prowadzone rozmowy na ten temat.

Przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik pytał o złożony w lato wniosek o środki na remont Biblioteki Publicznej z Instytutu Książki, wniosek znalazł się na liście rezerwowej.

- Czyniliśmy starania z panią dyrektor. Projekt był wysoko oceniony. Ostatecznie nasz wniosek przepadł bez podania przyczyny. Decyzję podejmował minister kultury, pan Gliński – odpowiadał Krzysztof Myszka.

Zastępca prezydenta nie „nazwał rzeczy po imieniu”, ale wniosek był bardzo dobrze przygotowany i wszystko wskazuje na to, że przesądziły o tym względy polityczne. Obecne władze miasta często krytykują rządy Prawa i Sprawiedliwości, a w Skarżysku PiS jest ugrupowaniem opozycyjnym do prezydenta miasta Konrada Kroniga. Zatem nie koniecznie względy merytoryczne przesądziły o takim zakończeniu sprawy.

Radny Piotr Brzeziński zwrócił uwagę na zbliżający się sezon zimowy, pytał, czy gmina jest przygotowana na ten sezon

- Tak, jesteśmy przygotowani, przetargi są już rozstrzygnięte. Warto zauważyć, że w mieście jest dużo głównych ciągów komunikacyjnych pozostających w Zarządzie Dróg Powiatowych – mówił zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński.

Radny Jacek Ciepiński pytał o podwyżki opłat za ścieki w Skarżysku.

- Ceny ścieków wyliczane są na podstawie obowiązujących przepisów - „rozporządzenie taryfowe”- odpowiadał prezes skarżyskich wodociągów, Łukasz Żuchowski.

Kolejne pytanie dotyczyło MKS i danych dotyczących wydatków spółki podanych w KRS.

- Nie doszukuje się merytorycznych pytań w pana wypowiedziach. Nadinerpretowuje pan dane zamieszczone w KRS – odpowiadał prezes MKS, Bartosz Iskra.

Radny Mariusz Bodo ponownie pytał o delegacje prezydenta Konrada Kroniga.

- Odpowiemy na piśmie – mówili zastępcy prezydentów.

Radny Artur Mazurkiewicz pytał o możliwość zainstalowania tymczasowych świateł na skrzyżowaniu przy osiedlu Pogorzałe z krajową siódemką.

- Wystosowaliśmy pismo m.in. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nie dostaliśmy na razie odpowiedzi, chcemy, żeby było tam tymczasowe światło, nie my o tym jednak decydujemy – odpowiadał Andrzej Brzeziński.

Następnie radni podjęli uchwały w sprawach przewidzianych na dzisiejszą sesję.

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.