Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zwycięzcy konkursu dla krwiodawców ze Skarżyska wylosowani!

Poznaliśmy osoby, które zostaną nagrodzone przez prezydenta Skarżyska za udział w Letnim Konkursie dla Krwiodawców 2017. Wylosowani zostali: pani Agnieszka Metzger-Obara oraz pan Józef Dzida. Oboje to wieloletni krwiodawcy.
 
Letni Konkurs dla Krwiodawców organizowany jest od kilku lat przez skarżyski Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, m.in przy udziale skarżyskiego samorządu. W tegorocznej edycji konkursu, który trwał od 1 lipca do 30 września, krwiodawcy oddali łącznie ponad 212 litrów krwi na potrzeby lecznicze chorych leczonych w szpitalach na terenie województwa świętokrzyskiego.
 
W tym roku w gronie fundatorów nagród dla osób, które w trakcie trwania konkursu oddały krew, znaleźli się: prezydent Skarżyska-Kamiennej, starosta skarżyski, Zarząd Zakładów Metalowych MESKO S.A., burmistrz miasta i gminy Suchedniów oraz wójtowie gmin Skarżysko Kościelne, Łączna, Bliżyn i Mirzec.
 
Prezydent Skarżyska zadeklarował ufundowanie dwóch nagród: dla kobiety – mieszkanki Skarżyska oraz dla mężczyzny – mieszkańca Skarżyska. Losowanie zwycięzców odbyło się w poniedziałek, 27 listopada w Oddziale Terenowy RCKiK w Skarżysku. Prezydent miasta, Konrad Krönig w obecności dr Andrzeja Chomy z Oddziału Terenowego RCKiK wylosował: panią Agnieszkę Metzger-Obara oraz pana Józefa Dzidę, którzy otrzymają nagrody o wartości po 1.000 zł.
 
Prezydent rozmawiał telefonicznie ze zwycięzcami zaraz po losowaniu. Gratulował im wygranej oraz godnej naśladowania postawy – oboje to wieloletni honorowi dawcy krwi.
 
- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali krew w okresie wakacji. Jestem przekonany, że letni konkurs dla krwiodawców to dobra inicjatywa i z przyjemnością dołączę do niego w kolejnej edycji – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

 

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.