Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Musical „Splotka” ponownie na deskach MCK. Zapraszamy!

Stworzony przez młodzież musical „Splotka”, który miał swoją premierę w październiku i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, ponownie będzie można obejrzeć w Miejskim Centrum Kultury. Zapraszamy 29 listopada o godzinie 12.00. Wstęp jest wolny.

 

 

 

 

„Splotka” to musical stworzony przez uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 2 w Skarżysku. Premierowy pokaz „Splotki” odbywał się 25 października. Na sali widowiskowej MCK zgromadziły się rodziny i przyjaciele młodych aktorów, ale także liczni mieszkańcy miasta, zainteresowani wydarzeniem. „Splotkę” obejrzało w dniu premiery ponad pół tysiąca widzów.
 
Młodzież zachwyciła swoim występem, prezentując talenty aktorskie, wokalne i taneczne, za co nagrodzona została gromkimi brawami. Podziękowania i gratulacje odebrały również pani Anna Chojnacka i Małgorzata Skuza, które czuwały nad grupą młodzieży (zachęcamy do obejrzenia relacji z premiery - TUTAJ).
 
Zapraszamy do obejrzenia musicalu „Splotka” 29 listopada o godzinie 12.00 w MCK. Wstęp jest wolny.
 
Musical jest jednocześnie finałem projektu „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizowały Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2. Głównym założeniem projektu był wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą, aby finalnie stać się twórcą. Pomysł przedsięwzięcia zrodził się z pasji uczniów, którzy wielokrotnie działali na różnych płaszczyznach kulturowych np. tworząc spektakle, nagrywając filmy, uświetniając swoimi występami artystycznymi imprezy o charakterze lokalnym.
Członkowie projektu uczestniczyli w warsztatach: teatralnych, wokalnych, tanecznych i multimedialnych. W Warszawie wzięli udział w warsztatach filmowych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz obejrzeli spektakl „Metro”. Podczas wycieczki do Krakowa odwiedzili Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej, uczestniczyli w warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez pana Piotra Majewskiego w Starym Teatrze oraz obejrzeli spektakl „Mayday” w Teatrze Bagatela.
 
W projekcie „Się staję...”, którego finałem jest musical, udział wzięli:
uczniowie I LO im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Małgosia Sawina
Żaneta Okła
Tomek Skorupa
Martyna Dulemba
Kasia Bogusiewicz
 
uczniowie II LO im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej
Maja Skórska
Kacper Skuza
Dominika Tomaszewska
Maja Madej
Natalia Madejska
Martyna Cieśla
Wiktoria Nowak
 
uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku-Kamiennej
Martyna Zielińska
Natalia Duda
Zosia Kamińska
Patryk Wyborski
Kuba Karbownik
Emilka Szczygieł
Julka Kulińska
Gabrysia Wrona
Ada Ruszkowska
Szafrańska Natalia
 
uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach
Marysia Leszczyńska
Natalia Strzecha
Damian Żemło
 
uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej
Karol Poznański
 
Opieka artystyczna:
Małgorzata Skuza
Anna Chojnacka

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.