Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Inauguracja Klubu Senior+

3 listopada oficjalnie zainaugurowano działalność Klubu Senior+ w Skarżysku-Kamiennej, który powstał z inicjatywy władz miasta, przy dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Klub adresowany jest do osób po 60 roku życia, samotnych, nieaktywnych zawodowo. - Mamy nadzieję, że będziecie Państwo mogli rozwijać tutaj swoje pasje – podkreślali, tuż przed symbolicznym przecięciem wstęgi, prezydent miasta Konrad Krönig i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Bożena Bętkowska.
 
Klub Senior+ mieści się przy ulicy Norwida 17, w specjalnie zaadaptowanym lokalu, w którym kiedyś funkcjonował sklep. Po remoncie do użytku klubowiczów oddano w pełni wyposażone pomieszczenia: salę ogólnych spotkań, salę klubową z wygodnymi kanapami, sprzętem audio i wideo oraz stanowiskiem komputerowym, a także salę rehabilitacyjno-ruchową z drabinkami, materacami i sprzętem do ćwiczeń, funkcjonalną kuchnię i nowoczesną łazienkę.
 
Celem klubu dla seniorów jest integracja i aktywizacja osób starszych. Klub prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dyrektor MOPS, Bożena Bętkowska wyraziła nadzieję, iż będzie to miejsce rozwijania pasji i aktywnego, kreatywnego spędzania czasu. Przypomniała również, iż Klub Senior+ w Skarżysku powstał przy dofinansowaniu od wojewody świętokrzyskiego w ramach rządowego programu „Senior+”, dzięki inicjatywie władz miasta. Podziękowała prezydentowi miasta, Konradowi Krönigowi za aktywne wspieranie osób starszych w mieście.
 
- Jestem przekonany, iż klub dla seniorów jest w naszym mieście potrzebny i będzie Państwu bardzo dobrze służył – zwrócił się do uczestników zajęć prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig, wręczając prezent – zdjęcie na płótnie przedstawiające jesień nad Kamienną. Obraz będzie zdobił jedną z sal klubu. - Polityka senioralna jest jednym z moich priorytetów – dodawał prezydent, przypominając, iż miasto aktywnie wspiera działalność Uniwersytetu III Wieku, od początku tego roku w mieście funkcjonuje Skarżyski Program Seniora, zapewniający zniżki osobom po 60 roku życia, a od dwóch lat organizowane są także specjalne widowiska dla seniorów z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Uruchomienie Klubu Senior+ to kolejny wyraz wspierania osób starszych w naszym mieście.
 
Dofinansowanie z programu „Senior+” wynosiło ponad 148 tysięcy złotych, co stanowiło 80% kosztów. Pozostała część to wkład z budżetu miasta. W czasie uroczystej inauguracji klubu przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego podkreślali, iż skarżyski wniosek został najlepiej oceniony spośród wszystkich złożonych wniosków.
 
- To pierwszy Klub Seniora, otwierany w naszym województwie w tym roku w ramach programu „Senior+” – zauważył Mariusz Pasek, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego, który wyraził nadzieję, iż w regionie będą powstawały kolejne takie miejsca adresowane do starszych mieszkańców.
 
Pierwsze dni funkcjonowania Klubu Senior+ w Skarżysku to dni otwarte. Po zakończeniu procesu rekrutacji zajęcia będą prowadzone jednorazowo dla 20-osobowej grupy. Uczestnicy klubu sami będą tworzyli regulamin pobytu i wybierali rodzaj zajęć. Klub będzie czynny od poniedziałku do piątku, przez minimum sześć godzin dziennie, jednak w planach mogą znaleźć się też zajęcia i propozycje na weekendy.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.