Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ruszyły zapisy do II Biegu Konstytucji

3 maja 2018 roku w Skarżysku po raz drugi odbędzie się Bieg Konstytucji. Zapisy już ruszyły. Uczestnicy będą mieli do pokonania 15-kilometrową trasę – dwie pętle po 7,5 km ulicami miasta. Zapraszamy do udziału.

 

 

 

 

 

 

I Bieg Konstytucji, który odbywał się w Skarżysku 3 maja tego roku, przeszedł do historii jako udana i bardzo dobrze zorganizowana impreza. Chociaż tego dnia podobne wydarzenia sportowe odbywały się w kilku polskich miastach, bieg skarżyski – organizowany po raz pierwszy – cieszył się dużym zainteresowaniem. Na linii startu stanęło ponad 160 zawodników z całego kraju, w tym wielu utytułowanych biegaczy. Gościem honorowym był polski maratończyk, Jerzy Skarżyński.
 
W przyszłym roku Bieg Konstytucji odbędzie się ponownie, a chętni zawodnicy już mogą rejestrować udział na stronie datasport.pl. Do końca 2017 roku obowiązuje niższa opłata za udział – 30 złotych. Osoby, które zarejestrują się i wniosą opłatę po 1 stycznia zapłacą: 40 zł (do 31 marca 2018r.) lub 50 zł (do 25 kwietnia). Zawodnicy będą mogli rejestrować się także w Biurze Zawodów (2 – 3 maja 2018 roku). Wówczas opłata będzie wynosiła 80 zł.
 
Bieg rozpocznie się o godzinie 15.00, a jego trasa będzie prowadziła ulicami miasta. Jest to trasa z atestem i dwoma jednokilometrowymi podbiegami. Zawodnicy pokonają dwie pętle po 7,5 km. Limit czasu na pokonanie dystansu to dwie godziny.
 
Zapraszamy do udziału w Biegu, którego celem jest uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, ale także popularyzacja biegania, integracja osób aktywnych ruchowo oraz promocja Skarżyska-Kamiennej.
 
Organizatorem biegu jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współudziale: Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.
 
DO POBRANIA:
Regulamin II Biegu Konstytucji w Skarżysku-Kamiennej

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.