Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Warsztaty Edukacyjne w skarżyskich wodociągach (VIDEO)

Szkoły podstawowe z terenu powiatu skarżyskiego biorą udział w Warsztatach Edukacyjnych organizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku. Dzieci otrzymują broszurę, z którą odwiedzają skarżyskie wodociągi i poznają poszczególne obiekty na terenie spółki. Mogą obserwować cały proces oczyszczania wody i dowiedzieć się, w jaki sposób ten proces się odbywa. Warsztaty odbywają się już po raz trzeci.

Program jest pomysłem Staropolskiego Klastra Wodnego, stowarzyszenia, które powołali do życia w 2012 roku przedstawiciele spółek wodociągowych z województwa świętokrzyskiego. W tym gronie nie mogło zabraknąć Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku.

Uczniowie szkół podstawowych odwiedzają siedzibę oczyszczalni ścieków mieszczącą się przy ulicy 3 Maja. Jutro odbędzie się oficjalne rozpoczęcie warsztatów. Uczniów przywita m.in. prezes Zarządu Spółki Łukasz Żuchowski.

Dzieci udadzą się na teren oczyszczalni. Tam ich przewodnikami będą pracownicy oczyszczalni. Dzieci na własne oczy zobaczą jak przebiega proces oczyszczania ścieków od momentu dotarcia do oczyszczalni do ostatniego etapu, kiedy oczyszczone i bezpieczne dla środowiska opuszczają oczyszczalnię. Podczas ubiegłorocznych warsztatów dzieci z zaskoczeniem patrzyły na różnicę w wyglądzie i zapachu pomiędzy ściekami, które wpływają do oczyszczalni, a ściekami oczyszczonymi, która ją opuszczają. W trakcie oprowadzania dzieci skrupulatnie robiły notatki, ponieważ później czekał na nie quiz o działaniu obiektu. W tym roku będzie podobnie.

Poniżej materiał filmowy z przebiegu ubiegłorocznych warsztatów.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.