Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Inauguracja roku akademickiego UTW (VIDEO)

Wczoraj w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku. W inauguracji uczestniczył prezydent Konrad Kronig i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska-Małek.

 

Na inauguracje licznie przybyli słuchacze Uniwersytetu. Zabierając głos, prezydent Konrad Kronig zwrócił uwagę, jak ważna dla władz miasta jest polityka senioralna i tworzenie przyjaznych dla seniorów projektów i rozwiązań. Skarżyski Uniwersytet III Wieku w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Prezydent zapewnił, że władze miasta na pewno nie zapomną o tej ważnej rocznicy. Obecnie na zajęcia uczęszcza około 300 słuchaczy, a zarząd Uniwersytetu liczy 12 osób. Podczas inauguracji roku akademickiego na scenie zaprezentowali się: działający od 2009 roku dwugłosowy chór żeński „Mezzoforte”. Obecnie liczy on 25 osób. Dyrygentem i założycielem chóru jest Beata Wojciechowska. Następnie zaprezentowała się para taneczna trenująca w szkole Respect Dance: Julia Kutera i Sebastian Sitek. Para od kilku lat zdobywa medale na licznych imprezach tanecznych. Zawsze prezentuje profesjonalizm, perfekcję, klasę i wdzięk. Posiada klasę taneczną „B” zarówno w stylu latynoamerykańskim jak i standardowym. Kolejną niespodzianką dla słuchaczy UTW był występ uczestników Studia Dramy działającego pod okiem Macieja Wesołowskiego w Miejskim Centrum Kultury. Na scenie wystąpili młodzi aktorzy i solistki: Zuzanna Gieras, Natalia Ogonowska, Katarzyna Domagała, Martyna Dulęba, Emilia Wikło, Sylwia Tomczyć, Natalia Sokołowska, Anna Bębenek i Aleksandra Motyka. Po tych występach zaśpiewała Patrycja Zarychta- uczestniczka tegorocznego festiwalu w Opolu – młoda, zdolna wokalistka z naszego miasta. Jej utwory w warstwie tekstowej to wypadkowa przeżyć zbieranych przez lata. Artystka stara się, aby jej muzyka była naturalna, prawdziwa i szczera. Na koniec zaprezentowały się Perły z Lamusa – zespół składający się ze słuchaczy UTW, istniejący od 2013 roku. Ma na swoim koncie dziesiątki występów, dwie nagrody Świętokrzyskie Scyzoryki. Kierownikiem grupy jest Anna Tchórzewska. Wszyscy dojrzali wiekiem, ale młodzi duchem. Słuchacze podczas wczorajszej inauguracji bawili się doskonale.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.