Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

„To nasz wspólny sukces” i „szansa na dalszy rozwój miasta” - władze Skarżyska o umowie na budowę S7

- To nasz wspólny sukces, sukces mieszkańców Skarżyska-Kamiennej – podkreśla prezydent miasta, Konrad Krönig, nawiązując do podpisania przez GDDKiA umowy z wykonawcą na wykonanie drogi S7 od Skarżyska do granicy z województwem mazowieckim. Prezydent przypomina, że o jak najszybsze rozpoczęcie budowy zabiegał także skarżyski samorząd, wspólnie z mieszkańcami, zaś zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński dodaje, że obecnie Urząd Miasta lobbuje, by - do czasu oddania inwestycji - na skrzyżowaniu ulicy Paryskiej z „siódemką” oraz na podobnym skrzyżowaniu na osiedlu Pogorzałe, pojawiła się tymczasowa sygnalizacja świetlna.
 
W miniony wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach podpisała umowę z wyłonionym wykonawcą na budowę odcinka ekspresowej „siódemki” od Skarżyska do granicy z województwem mazowieckim. Inwestycja ma potrwać do 2020 roku. Informacje o tym, iż budowa ma się wkrótce rozpocząć, ucieszyły skarżyszczan, także władze miasta, które zabiegały o to, by budowa – ważna dla miasta i jego dalszego rozwoju – rozpoczęła się jak najszybciej.
 
- Pragnę przypomnieć, że samorząd Skarżyska od początku aktywnie włączał się w temat budowy drogi S7. Długo wspólnie o to walczyliśmy. W Urzędzie Miasta odbyło się w tej sprawie kilkanaście spotkań. W minionym roku z inicjatywy mojej oraz Skarżyskiej Rady Gospodarczej odbywała się akcja zbierania podpisów poparcia dla tej inwestycji. Zebraliśmy ponad 16 tysięcy podpisów, które składali mieszkańcy Skarżyska i powiatu skarżyskiego, a także całego województwa. Uważam, że akcja była bardzo ważnym aktem, pokazała ogromne poparcie mieszkańców dla rozpoczęcia budowy tej obwodnicy – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Serdecznie dziękuję zarówno Radzie Gospodarczej, jak i wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w lobbowanie za jak najszybszym rozpoczęciem tej inwestycji. To nasz wspólny sukces. Sukces mieszkańców. Sukces skarżyskiego samorządu – dodaje prezydent.
 
O tym, jak ważna jest budowa brakującego odcinka ekspresówki w naszym mieście, przypomina Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska.
 
- Ta inwestycja jest szansą rozwoju naszego miasta, otwiera dostęp do nowych terenów inwestycyjnych – mówi Andrzej Brzeziński.
 
Teren budowy został przekazany przez kielecką GDDKiA wykonawcy, a data zakończenia inwestycji – według umowy – to maj 2020 roku.
 
Obecnie „wąskie gardło”, jakie powstało w Skarżysku po oddaniu poprzedniego odcinka ekspresówki, wpływa m.in. na bezpieczeństwo kierowców, którzy włączają się w drogę E7 na skrzyżowaniach na osiedlu Pogorzałe, czy skrzyżowaniu z ulicą Paryską. Skarżyski samorząd lobbuje więc za tymczasową sygnalizacją świetlną w tych miejscach.
 
- Wcześniej wystosowaliśmy pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach w sprawie ustawienia tam tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Od momentu przekazania placu budowy wykonawcy to on staje się odpowiedzialny za te teren, dlatego dzisiaj poleciłem wystosowanie przez Urząd Miasta pisma do wykonawcy, do GDDKiA i wiadomości Komendy Wojewódzkiej Policji z prośbą o zamontowanie tymczasowej sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Paryskiej z „siódemką” i na osiedlu Pogorzałe. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze – dodaje Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.