Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Prezydent Konrad Kronig o Forum Inwestycyjnym, polityce senioralnej, reaktywacji II Ligi Siatkówki i inwestycji S7

Redaktor "Echa Dnia" Paweł Więcek rozmawiał z prezydentem Konradem Kronigiem na tematy odnośnie przebiegu II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego, polityki senioralnej w mieście, reaktywacji II Ligi Siatkówki oraz podpisania umowy na realizację S 7 na odcinku od Skarżyska do granicy województwa. Zachęcamy do obejrzenia tej rozmowy. Zachęcamy do przeczytania.

- Zacznijmy od II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego, które niedawno odbyło się w Skarżysku-Kamiennej z Pańskiej inicjatywy. Możemy już wskazać efekty?

- Jako samorząd jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu Forum. Wydarzenie zainteresowało przedsiębiorców z całego świata, ale także samorządowców. Cieszy liczba obecność przedstawicieli Polonii z USA. Liczymy, że te kontakty przyniosą wymierne korzyści w przyszłości. Gwoździem programu było przedstawienie planu parku tematycznego na Bernatce. Motywem przewodnim będzie biblijna Arka Noego - to ewenement w skali Europy, bo obiekt będzie w wymiarach jeden do jednego., Mam zapewniania inwestora, że Forum mocno przyczyniło się do usprawnienia jego współpracy z potencjalnymi podmiotami, które będą finansować inwestycję. W ciągu dwóch tygodni od zakończenia Forum zawarł umowę na opracowanie dokumentacji technicznej ze skarżyskim architektem. To duży krok do realizacji inwestycji, która stania się jedną z wizytówek Skarżyska-Kamiennej oraz regionu. Liczymy na spektakularny sukces, choć przyszły rok to początek inwestycji. Wbicie łopaty we wrześniu przyszłego roku. Koszt realizacji to kilkadziesiąt milionów złotych. W 2020 roku zakończenie pierwszego etapu. To rzeczywiście spektakularna sprawa. A inne efekty? Odbyło się kilkadziesiąt spotkań biznesowych w trakcie Forum. Obowiązuje jednak tajemnica handlowa, nie wszyscy przedsiębiorcy chcą ujawniać szczegóły. Za wcześnie, by mówić o wymiernych efektach. Zdradzę tylko, że rozpoczęliśmy rozmowy z jedną firmą. Inwestor rozważa wzięcie jednej z hal w Inkubatorze. Mówimy o kilkudziesięciu miejscach pracy. Proszę o odrobinę cierpliwości.

 

- W Pańskiej polityce zarządzania miastem silny akcent położony jest na kwestie związane z seniorami. Istnieje Program Seniora, organizowane są cykliczne spotkania z seniorami, a teraz trwa budowa Klubu Seniora.

- Mocno akcentujemy potrzebę przyciągania inwestorów i stawiamy na rozwój, ale pamiętamy również o seniorach. To jeden z moich priorytetów. Dzięki Karcie Seniora osoby powyżej 60. roku życia mogą korzystać z wielu zniżek: na basen, do kina czy podmiotów prywatnych. Wiele elementów udało się wdrożyć, chociażby właśnie Klub Seniora, który ruszy w listopadzie. Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy kilkaset tysięcy złotych dofinansowania od wojewody.

 

- We wtorek podpisano umowę na budowę trasy S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy z Mazowszem. Mieszkańcy i samorząd mocno o tę inwestycję zabiegali. Co to oznacza dla miasta?

- To bardzo ważna inwestycja dla Skarżyska-Kamiennej. Jako prezydent mocno o to zabiegałem. Wspólnie z mieszkańcami zebraliśmy niecałe 20 tysięcy podpisów na terenie miasta i powiatu. To dowód na to, jak inwestycja jest ważna. Dobrze, że zostanie zrealizowana w tym kształcie. Usprawnienie transportu mocno wpłynie na nasze możliwości inwestycyjne. Ale szybszy i wygodny dojazd to także komfort, jeśli chodzi o codziennie życie mieszkańców. Cieszymy się, że tę inwestycję udaje się finalizować. To zasługa wielu podmiotów: parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, również obecnego rządu oraz samorządu. Wspólnie na to pracowaliśmy. To wielki sukces Skarżyska i województwa. Traktujemy to jako duży bodziec rozwojowy dla naszego miasta.

 

- Do Skarżyska wraca II liga siatkówki. Czyj to pomysł?

- Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój. Skupiamy się nie tylko na pracy politycznej, ale także pro publico bono. Trafił do mnie prezes Jacek Sęk i doszliśmy do porozumienia. Jest umowa o wsparciu przez gminę Skarżysko. Uruchomiliśmy drugoligową drużynę Skórzani Skarżysko SMS Kielce.

 

źródło: Echo Dnia

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.