Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Marsz Różowej Wstążeczki" w Skarżysku (VIDEO)

W piątek, po raz ósmy odbył się w Skarżysku Marsz Różowej Wstążeczki, a po nim piknik profilaktyczny – wydarzenie, które ma uświadamiać, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Marsz to także wyraz solidarności z kobietami, które zmagają się z tym nowotworem.

 

Marsz Różowej Wstążeczki wyruszył o 11 z placu Planty. Uczestnicy przeszli ulicami miasta do Miejskiego Centrum Kultury. Tam rozpoczął się piknik profilaktyczny, w czasie którego można było wykonać badania profilaktyczne, między innymi mammografię. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje – oprócz poczęstunku i występów artystycznych, były to też konsultacje ze specjalistami w zakresie profilaktyki raka piersi czy zdrowego żywienia.

Patronat honorowy nad Marszem Różowej Wstążeczki objął m.in. prezydent miasta, Konrad Kronig. W imieniu prezydenta w wydarzeniu uczestniczył zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, który zachęcał panie do szczególnego dbania o swoje zdrowie.

Organizatorami Marszu Różowej Wstążeczki były: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejskie Centrum Kultury, Skarżyski Klub Amazonek i Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku.

W Polsce co roku odnotowuje się około 14 tysięcy przypadków zachorowań na raka piersi. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Wykryty we wczesnym stadium jest uleczalny.

Na świecie Wielka Kampania Życia trwa już od pół wieku, prowadzona jest w ponad 50 krajach, w których również organizowane są Marsze Różowej Wstążki.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.