Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kolejny krok do budowy Arki Życia na Bernatce

Prezydent miasta, Konrad Krönig zaproszony został do udziału w spotkaniu pomiędzy inwestorem, który zamierza wybudować park rekreacyjno-edukacyjny na Bernatce, a architektem. W trakcie spotkania podpisano umowę na wykonanie dokumentacji technicznej parku. - To duży krok zmierzający do realizacji tej wyczekiwanej przez skarżyszczan inwestycji – podkreśla prezydent.
 

 

Na początku września, w czasie II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w Skarżysku, inwestor i architekt zaprezentowali koncepcję parku i zdradzili, iż głównym obiektem ekspozycyjnym będzie budynek stylizowany na biblijną Arkę Noego. Znajdzie się w nim m.in. Muzeum Biblii oaz wystawa na temat biosfery. Powstanie też cała, towarzysząca infrastruktura z licznymi atrakcjami (m.in. mini zoo, amfiteatr, ścianki wspinaczkowe, park linowy, ogród sztuki, ścieżki dydaktyczne). Park ma być realizowany na terenie, oddanym przez miasto w użytkowanie wieczyste.
 
- To kolejny nakład ze strony inwestora, który potwierdza jego wolę realizacji tej inwestycji – podkreślił prezydent po podpisaniu przez inwestora i architekta umowy na wykonanie dokumentacji technicznej parku.
- Inwestor poprosił mnie także o opracowanie przez Urząd Miasta koncepcji rozwoju tej części miasta, która uwzględniałaby funkcjonowanie parku na tym terenie – wyjaśnił prezydent, który zauważył jednocześnie, iż powstanie parku na Bernatce może przyczynić się do wygenerowania dalszego rozwoju miasta. - Mocno trzymam kciuki za realizację planów, ponieważ sukces tej inwestycji będzie sukcesem całego Skarżyska - dodał.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.