Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

O Skarżysku pozytywnie w ogólnopolskich mediach

Cztery lata temu Skarżysko-Kamienna było na drugim miejscu wśród najbardziej zadłużonych miast Polski. Dziś nie ma go w dziesiątce dłużników, a inwestorzy realizują tam coraz bardziej śmiałe pomysły” - tak o naszym mieście pisze „Rzeczpospolita”, która przedstawia swoim czytelnikom plany budowy w Skarżysku parku „Arka Życia” i działaniach władz miasta w zakresie przyciągania inwestorów i tworzeniu pozytywnego klimatu inwestycyjnego.

 

 
W artykule autor pisze m.in. o pomysłach władz Skarżyska na gospodarcze pobudzenie w mieście, a więc Miejskiej Bazie Terenów Inwestycyjnych i Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym, a także o planach budowy parku rekreacyjno-edukacyjnego, którego główną atrakcją będzie Arka Życia, stylizowana na biblijną Arkę Noego.
 
W artykule czytamy m.in..: „Prezydent miasta Konrad Krönig i jego ekipa wymyślili forum, by zaprezentować potencjał inwestycyjny i gospodarczy Skarżyska i region biznesowi krajowemu i zagranicznemu. Forum ma też pomoc w nawiązywaniu kontaktów między przedsiębiorcami z Polski i zagranicy (m.in. Francji, Ukrainy, Białorusi, Włoch, USA).
Zdaniem prezydenta dzięki tworzeniu odpowiedniego klimatu inwestycyjnego do Skarżyska trafia coraz więcej kapitału. Tak było w wypadku Mirosława Hejduka, prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej. Przez kilka miesięcy szukał działki spełniającej wymagania pod planowaną inwestycję, aż wreszcie dowiedział się o Miejskiej Bazie Terenów Inwestycyjnych stworzonej w Skarżysku-Kamiennej”.
 
Tekst dostępny jest TUTAJ.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.