Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Autobusem w Skarżysku bez biletu – dzisiaj Dzień bez Samochodu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a dzisiaj (piątek, 22 września) obchodzony jest Dzień bez Samochodu. W akcję włączyło się także nasze miasto. Wspólnie z MKS zachęcamy do wybierania dzisiaj – jako alternatywy dla samochodu – komunikacji miejskiej. Autobusy MKS w Skarżysku wożą dzisiaj pasażerów za darmo.
 
W ten sposób chcemy zaakcentować Dzień bez Samochodu, a tym samym zwrócić uwagę na proekologiczne wzorce i dbałość o kondycję miast oraz środowiska.
 
Idea, która przemawia za organizacją Dnia bez Samochodu jest bardzo prosta – pragniemy kształtować wzorce zachowań proekologicznych, dbając o kondycję miast i środowiska. Zrównoważony transport oznacza mniej korków, mniej zanieczyszczeń i mniejszy hałas. To krótszy czas przejazdu, bardziej ekonomiczna jazda, a więc niższe wydatki na paliwo” - przekonują koordynatorzy akcji.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.