Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dzień bez Samochodu w Skarżysku: bezpłatna komunikacja miejska

Przypominamy, iż nasze miasto po raz kolejny włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Najbliższy piątek, kiedy obchodzony jest Dzień bez Samochodu, w Skarżysku będzie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na proekologiczne wzorce i dbałość o kondycję miast i środowiska oraz zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej.
 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwa od 16 do 22 września. Jednym z głównych wydarzeń ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający na 22 września. Tego dnia kierowcy namawiani są, by zostawili swoje samochody na przydomowych parkingach i by skorzystali z komunikacji miejskiej lub też przesiedli się na rowery.
 
22 września w Skarżysku będzie dniem bezpłatnego korzystania z przejazdów autobusami Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Decyzją MKS, zwolnienie z opłaty będą obowiązywały wszystkich pasażerów, podróżujących autobusami w naszym mieście w najbliższy piątek.
 
Idea, która przemawia za organizacją Dnia bez Samochodu jest bardzo prosta – pragniemy kształtować wzorce zachowań proekologicznych, dbając o kondycję miast i środowiska. Zrównoważony transport oznacza mniej korków, mniej zanieczyszczeń i mniejszy hałas. To krótszy czas przejazdu, bardziej ekonomiczna jazda, a więc niższe wydatki na paliwo” - przekonują koordynatorzy akcji.
 
Zachęcamy, w myśl idei akcji, do wybrania 22 września transportu zbiorowego – jako alternatywy dla samochodu.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.