Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Filmowe podsumowanie imprez towarzyszących II MFI (VIDEO)

Na początku września w Skarżysku odbywało się II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Towarzyszyły mu liczne imprezy kierowane do wszystkich mieszkańców Skarżyska. W dniach 1- 3 września Miejskie Centrum Kultury zaprosiło wszystkich do trzydniowego festiwalu ducha i ciała, czyli drugiej edycji skarżyskiego Street Food Festiwalu. Coś smacznego można było zjeść już od piątkowego popołudnia, a w ofercie znalazły się m.in. lody, gofry bąbelkowe, kanapki bostońskie , skrzydełka, stripsy, frytki , burgery, pierogi z pieca, niemieckie kiełbaski, podpłomyki, naleśniki, owoce w czekoladzie.

 

Na zakończenie dnia odbyła się projekcja filmu „Faceci od kuchni”.

Od sobotniego popołudnia mieszkańcy Skarżyska ponownie wspólnie biesiadowali, ale również mieli zapewnioną kolejną dawkę wydarzeń. Tym razem popołudnie i wieczór spędzili w towarzystwie aktorów Teatru Ulicznego, Scena Kalejdoskop, w widowisku pirotechniczno muzyczno teatralnym pt. "Eunika w krainie cyrku”.
Tym występom towarzyszyły pokazy motocyklowe, podczas których promowano i zachęcano do oddawania krwi, specjalny krwiobus czekał na chętnych.

Niedziela z kolei upłynęła pod znakiem muzyki. Zaprezentowało się Studium Instrumentów Etnicznych realizujące wersje performance „Greene Creepy Train”.
Po raz kolejny granica między artystami i publicznością została zatarta. Nadarzyła się okazja do bycia razem a Plac Staffa stał się lustrem w którym przejrzała się skarżyska społeczność.

W niedzielę na mieszkańców Skarżyska czekało wiele innych niespodzianek, m.in. w odpowiedzi na oczekiwania, odbyło się Pierwsze Skarżyskie Święto Kolorów Holi.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.