Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Za nami trzy dni pełne wydarzeń

II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, które odbywało się w Skarżysku-Kamiennej 1 i 2 września, to nie tylko konferencje i spotkania biznesowe, promujące inwestycyjny potencjał naszego miasta i regionu, ale także wiele wydarzeń towarzyszących. Odbywały się między innymi Targi Pracy, mecz towarzyski między drużynami Społem Kielce i Zaksa Kędzierzyn Koźle, Street Food Festival. Zachęcamy do zapoznania się z relacją ze wszystkich wydarzeń.
 
II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne odbywało się 1 i 2 września. Szczegółową relację z konferencji znaleźć można na miejskim portalu TUTAJ. Przypomnijmy, iż w Forum wzięli goście z zagranicy, m.in. USA, Włoch, Francji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Grecji, Mołdawii. Nie zabrakło przedstawicieli świata biznesu, ale także samorządowców i ekspertów. Był czas na tematyczne wykłady, ale również na spotkania B2B i wizyty studyjne. W czasie Forum przedstawiono też wizualizacje parku edukacyjno-rozrywkowego, który zostanie wybudowany przez prywatnego inwestora na skarżyskiej Bernatce.
 
Ponad 400 ofert pracy
Jednym z wydarzeń towarzyszących Forum były Targi Pracy, zorganizowane 1 września w Miejskim Centrum Kultury. Była to okazja do spotkania się osób poszukujących pracy z pracodawcami poszukującymi pracowników. Oferowanych było ponad 400 wolnych miejsc pracy, między innymi w branżach usług opiekuńczych, produkcji mebli, krawiectwie, gastronomii i wielu innych.
 
Na sportowo
Drugiego dnia Forum odbył się Turniej Piłki Nożnej TEVOR. W meczu spotkały się drużyny samorządowców i przedstawicieli firm. Sportowych emocji nie brakowało również w czasie innego spotkania rozgrywanego tego dnia: na hali odbywał się mecz sparingowy pomiędzy drużynami grającymi w PlusLidze Społem Kielce i Zaksa Kędzięrzyn Koźle.
 
Mecz rozpoczął się o godzinie 16.00, jednak już kilkadziesiąt minut wcześniej na hali pojawiali się pierwsi kibice. Mecz obejrzeli również goście z miasta partnerskiego Żmerynka na Ukrainie, którzy w miniony weekend przebywali w naszym mieście. Towarzyszył im Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.
 
Zawodników i kibiców oficjalnie przywitał prezydent miasta, Konrad Krönig, który podkreślił, że goszczenie obu siatkarskich drużyn to dla naszego miasta wielki zaszczyt.
 
Mecz towarzyski dostarczył spodziewanych, sportowych emocji. W spotkaniu lepsza okazała się drużyna ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Mistrz Polski w sezonie 2016/2017 oraz zdobywca Pucharu Polski 2017. Obie drużyny po zakończonym spotkaniu otrzymały z rąk Krzysztofa Myszki, zastępcy prezydenta Skarżyska, pamiątkowe statuetki z podziękowaniami.
 
Street Food Festival... nie tylko jedzenie
Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym II MFI był Street Food Festival. Food Trucki gościły w Skarżysku przez trzy dni. Owoce w czekoladzie, burgery, frytki belgijskie, lody w wyszukanych smakach, węgierskie langosze, naleśniki... Wybór był ogromny. Nie brakowało też chętnych do próbowania serwowanych potraw.
W tym roku Street Food Festival to jednak nie tylko pyszne jedzenie, ale również moc dodatkowych atrakcji, m.in. kino plenerowe, występ Krakowskiego Teatru Scena Kelejdoskop, akcja Motoserce (w jej ramach m.in. pokazy motocyklowe, pokaz ratownictwa drogowego) oraz akcenty muzyczne i Święto Kolorów Holi.
 
Festiwal Kolorów po raz pierwszy w naszym mieście odbył się właśnie w niedzielę (3 września) – na zakończenie Street Food Festival. Chętnych do zabawy nie brakowało, a dodatkowo zachęcał do tego Piotr Stiff Stefański, który poprowadził Kręg Bębnów, a następnie zaprosił na koncert grupy Małe SIE oraz do bitwy kolorów. Na zakończenie odbył się koncert Greene Creepy Train - rozbrzmiała muzyka Trance Goa.

 

KONFERENCJE W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO FORUM INWESTYCYJNEGO

 

TARGI PRACY

 

MECZ TOWARZYSKI POMIĘDZY SPOŁEM KIELCE A ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE 

 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ TEVOR

 

STREET FOOD FESTIVAL 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.