Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zakończenie "Nie ma spania bez czytania" (VIDEO)

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku w ramach akcji WAKACJE Z MCK odbywał się cykl spotkań pod tytułem. "Nie ma spania bez czytania". Powstał on w celu propagowania codziennego czytania dzieciom i zachęcenia rodziców do kreatywnego, wspólnego spędzania czasu z dziećmi. W trakcie spotkań prezentowane są bajki. Cykl okazał się niezwykle popularny wśród najmłodszych, a wczoraj odbyło się finałowe spotkanie, żegnające tegoroczne wakacje.

 

W przygotowanie mini przedstawień oprócz pracowników MCK włączali się również rodzice.

Inicjatywa powstała w Miejskim Centrum Kultury kilka lat temu.

- Naszym celem jest zachęcanie dzieci do czytania, występowania na scenie , dzieci rozmawiają, odpowiadają na pytania, dostają drobne upominki. Jeżeli zaszczepi się chęć czytania w najmłodszym wieku, potem człowiek nie odstępuje książki, zawsze staramy się uświadamiać, że w czytaniu możemy przenieść się w inną krainę, marzenia, uczyć ciekawych rzeczy, każda bajka dobrze się kończy, dzieci poznają dobre i złe cechy poprzez zabawę i improwizację – mówią organizatorzy „Nie ma spania bez czytania”.

Wczoraj pożegnaliśmy „Nie ma spania bez czytania”, ale tylko na rok. W kolejne wakacje inicjatywa zapewne powróci do Miejskiego Centrum Kultury.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.