Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Już w piątek w naszym mieście rozpocznie się Forum Inwestycyjne - moc wydarzeń towarzyszących przez cały weekend

1 i 2 września w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne – wydarzenie, którego celem jest promocja potencjału inwestycyjnego naszego miasta i regionu, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów między przedsiębiorcami. W Forum wezmą udział przedstawiciele biznesu oraz Polonii z ponad 10 krajów. W trakcie wydarzenia przedstawione będą również – dotychczas owiane tajemnicą – wizualizacje parku tematycznego, który powstanie na Bernatce.
 
Kilkudziesięciu gości z zagranicy
Swój udział w tegorocznym II Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym zapowiedzieli goście ponad 10 krajów, m.in. z USA, Belgii, Francji, Włoch, Irlandii, Niemiec, Grecji, Mołdawii, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji. Nie zabraknie również przedstawicieli biznesu i samorządów z Polski. Dwudniowe Forum Inwestycyjne obfituje w spotkania, prelekcje ekspertów, dyskusje panelowe i prezentacje.
Forum towarzyszyć będzie także Pracownia Miast - akcja społeczna „Gazety Wyborczej” (przedsiębiorcy z kraju i zagranicy, eksperci, organizacje pracodawców oraz samorządowcy będą dyskutować m.in. o tym, jak w obecnych realiach skutecznie prowadzić biznes). Konferencję poprowadzi znany, telewizyjny dziennikarz Maciej Orłoś, w wśród prelegentów znaleźli się m.in.: jeden z czołowych polskich ekonomistów, profesor Witold Orłowski, Wiesław Żółtowski, wiceszef BCC oraz kanclerz BCC loża Chicago i inni przedstawiciele biznesu krajowego oraz międzynarodowego.
 
Inwestycja, która może odmienić Skarżysko – szczegóły na Forum
W trakcie Forum poznamy również szczegółowe plany i wizualizacje parku tematycznego, który zostanie wybudowany na Bernatce przez prywatnego inwestora i który ma szanse umieścić nasze miasto na mapie ciekawych atrakcji turystycznych kraju.
 
Ze szczegółowym programem Forum można zapoznać się na stronie www.mfi.skarzysko.pl.
 
 
Nie tylko spotkania biznesowe...
Tegorocznemu Forum Forum towarzyszyć będą liczne wydarzenia dodatkowe, do udziału w których serdecznie zachęcamy:
- Targi Pracy 
Wydarzenie odbędzie się 1 września w Miejskim Centrum Kultury - rozpocznie się o godzinie 9.30 i potrwa do godziny 11.30. Na odwiedzających czeka ponad 400 wolnych miejsc pracy, między innymi w branżach usług opiekuńczych, produkcji mebli, krawiectwie, gastronomii i wielu innych.
- Turniej piłki nożnej TEVOR
Mecze rozgrywane będą od godziny 15.00 na "Orliku" przy Szkole Podstawowej nr 8.
- Mecz siatkarski między drużynami SPOŁEM Kielce i Zaksa Kędzierzyn Koźle
Zapraszamy wszystkich kibiców już w najbliższą sobotę do hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza 34. O godzinie 16.00 mecz rozegrają: Społem Kielce i Zaksa Kędzierzyn Koźle. Obie drużyny występują w PlusLidzie, a Zaksa Kędzierzyn Koźle to Mistrz Polski w sezonie 2016/2017 oraz zdobywca Pucharu Polski 2017.
Wstęp jest bezpłatny!
- Street Food Festival
Food trucki zjadą do Skarżyska z całej Polski i będą serwowały swoje specjały od 1 września do 3 września na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury.
Zapowiedziały się:
HotDogarnia
The Waffles
Nice To Eat You
Traditional Hungarian Langosz - Food Truck
Tio Malo
Wing Spot Food Truck
American Food Truck
Krucjata Smakiem
Wurst Kiosk
Frytki Świata
Flammaster
Lady's Food Truck
Burger Station
Bubbleology Polska
Owoczek - Owoce w czekoladzie
 
Street Food Festival to również moc dodatkowych atrakcji i imprez.
 
Szczegółowy plan STREET FOOD FESTIVAL

 

1 września (piątek)
11.00 – 22.00 - FOOD TRUCKI
20.00 - Seans filmowy "Faceci od kuchni"
22.00 – Zakończenie imprezy
 
2 września (sobota)
11.00 – 22.00 - FOOD TRUCKI
 
10.00 - MOTOSERCE 2017 rozpoczęcie imprezy
11.00 – 11.30 - Pokaz - Stunt Motocyklowy - SET 1
12.00 – 13.00 - Parada motocykli po ilicach miasta
13.30 – 14.00 - Pokaz - Stunt motocyklowy - SET 2
14.00 – 14.30 - Pokaz ratownictwa drogowego
14.30 – 15.00 - Pokaz karate - Team Zaborek
15.30 – 16.00 - Pokaz Stunt motocyklowy - SET 3
17.00 - Zakończenie imprezy MOTOSERCE 2017
 
18.00 – 19.30 - Pokaz Strefy Tańca ART DANCE
Etiudy teatralne, żywe rzeźby, bańki mydlane - Scena Kalejdoskop
20.00 - „Eunika w krainie cyrku" - Krakowski Teatr Scena Kalejdoskop (szczegóły TUTAJ)
 
22.00 – zakończenie imprezy
 
3 września (niedziela)
11:00 - 22:00 - FOOD TRUCKI
 
16.00 – 18.00 - Happening plastyczny WIELKOKWIATY
 
18.00 - Krąg Bębnów - prowadzi Piotr Stiff Stefański
19:00 - Festiwal Kolorów (szczegóły TUTAJ)
 
19.10 - Koncert dziecięcej grupy Małe S.I.E.
20.00 - GREENY CREEPY TRAIN - "R23ardy", S.I.E. (szczegóły TUTAJ)
muzyka Trance Goa J41 i DJ Brat
 
22.00 – zakończenie imprezy
 
 

 
Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig o II MFI:

 

Pierwsza edycja Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego okazała się dużym sukcesem. Zebraliśmy pozytywne recenzje. Pragnę też zauważyć, że ubiegłoroczne Forum przyniosło konkretne efekty – dzięki niemu w tym roku włoscy inwestorzy nawiązali współpracę z przedsiębiorcami lokalnymi z miasta i powiatu. Celem Forum jest promowanie naszego rodzimego biznesu i potencjału inwestycyjnego naszego miasta i po raz kolejny będziemy mogli zrobić to w międzynarodowym środowisku.
Serdecznie zachęcam do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

 

 

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.