Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Potańcówka na placu Staffa. Podsumowanie wakacji (VIDEO)

Ostatnia, ósma tego lata Potańcówka z Radiem Kielce odbyła się w sobotę, w Skarżysku na placu Staffa. Frekwencja i pogoda dopisały. Tłumy mieszkańców Skarżyska i okolicy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie na zabawie z rozgłośnią Radia Kielce. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17.00, zebranych gości przywitała Magdalena Sitek z Radia Kielce oraz zastępca prezydenta Skarżyska, Krzysztof Myszka, który przed naszą kamerą podsumował tegoroczne wakacje w mieście.

 

Skoczna ludowa muzyka i słoneczna pogoda zachęcały do tańca. Przed sceną nie brakowało zresztą chętnych do zabawy.

Imprezę rozpoczął występ grającego cygańską muzykę zespołu „Perły z Lamusa” działającego przy Miejskim Centrum Kultury - laureata nagrody „Scyzoryki". Po nim na scenie pojawiła się Genowefa Pigwa z Napierstkowa z programem "Pozdrawiając i bawiąc Skarżyszczan". Występ wywołał mnóstwo śmiechu i oklasków.

Wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca Małogoszcz. Na zakończenie zaś Zespół Pieśni i Tańca Skarżysko wykonał Suitę Opoczyńską. Przypomnijmy skarżyski zespół obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Artyści grali i tańczyli także polonezy, krakowiaki, kujawiaki, oberki oraz ukraińską „hucółkę”. Muzyka ludowa połączyła pokolenia, bowiem przed sceną bawili się wspólnie starsi i młodzi. Dla gości przygotowano gorący poczęstunek - bigos ze świeżej kapusty, były również inne przysmaki.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.