Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Relacja z pierwszego tygodnia półkolonii w SP 9

„Bez złości jest dużo radości” - pod takim hasłem przebiegają półkolonie zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Od 16 do 29 sierpnia 25 uczniów korzysta z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i wychowawców szkoły.

 

 

 

 

 

Uczestnicy półkolonii „podróżują” po kontynentach. W pierwszym tygodniu były to: Europa, Afryka i Azja. Każdy dzień przybliża podopiecznym informacje o kontynencie, sztuce, muzyce i tradycyjnych potrawach. Uczestnicy półkolonii rozwijają swoje zdolności plastyczne, kulinarne, muzyczne. Dodatkową atrakcją są zajęcia sportowe, m.in.: turniej w piłkę nożną, turniej tenisa stołowego oraz rozgrywki szachowe dla chętnych.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez pracowników Powiatowej Komendy Policji w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci: st. sierż. Tomasz Berus, asp. szt. Rafał Góźdź, oraz asp. szt. Norbert Łoboda przedstawili zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci we współczesnym świecie.
 
Podczas warsztatów z udzielania pierwszej pomocy uczestnicy półkolonii pod kierunkiem ratownika pana Emila Bąka ze ŚCRMiTS oraz pani Barbary Lipnickiej z Oddziału Rejonowego PCK ćwiczyli zachowanie się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, m.in. wykonywali masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie.
 
W czwartek 17 sierpnia odbył się rajd rowerowy na Bernatkę, a we wtorek 22 sierpnia – wycieczka trasą: Iłża – Marcule – Starachowice. Atrakcją był przejazd kolejką wąskotorową, poznawanie roślin w arboretum w Nadleśnictwie Marcule i ognisko, w drodze powrotnej – basen w Starachowicach.
Uatrakcyjnieniem dnia azjatyckiego był eksperyment chemiczny „Jak zrobić wulkan?”.
 
 
Zadanie finansowane jest ze środków gminy Skarżysko-Kamienna w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
 
 
 
Źródło: materiał Szkoły Podstawowej nr 9


bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.