Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Miasto podjęło współpracę z kolejnym inwestorem. Rekrutacja pracowników trwa

Hala po byłych zakładach Fosko w Skarżysku-Kamiennej znów będzie tętniła życiem, a pracę tam może docelowo znaleźć kilkadziesiąt osób. Prywatny inwestor otwiera tam zakład produkcyjny. Pracowników rekrutuje przy współpracy z Centrum Obsługi Inwestora. We wtorek (22 sierpnia) prezydent Skarżyska, Konrad Krönig podpisał dokument rezygnacji miasta z prawa do pierwokupu nieruchomości, by mógł tam swoją działalność rozwinąć prywatny inwestor.
 
Halę nabywa firma Linga Expo, która zajmuje się m.in. projektowanie, produkcją i montażem stanowisk wystawienniczych i targowych. Swoje produkty firma eksportuje na całą Europę.
Dziś w Urzędzie Miasta prezydent Konrad Krönig spotkał się z właścicielem firmy – Dariuszem Stoczyńskim. Prezydent podpisał również zarządzenie w sprawie nieskorzystania z prawa do pierwokupu tej nieruchomości.
 
- Bardzo mnie cieszy, że pojawił się inwestor z branży produkcyjnej – mówi prezydent miasta, Konrad Krönig. - Cieszy mnie też, że inwestor nabył halę po Fosko, ponieważ to miejsce mocno rozpoznawalne w mieście. Kiedyś kwitła tam produkcja. Wiele osób ubolewało, że obecnie nic się tam nie dzieje i dlatego cieszy mnie, że w tym miejscu niedługo ponownie zapalą się światła i że pojawią się tam miejsca pracy – podkreśla prezydent miasta. - Jako gmina odstąpiliśmy od prawa pierwokupu hali, przez co umożliwiliśmy jej nabycie prywatnemu inwestorowi, a dzięki temu w mieście powstaną kolejne miejsca pracy – dodaje prezydent Konrad Krönig.
 
- W nabytej hali planujemy otworzyć zakład produkcyjny oraz halę magazynową – zapowiada inwestor, który już za pośrednictwem COI rekrutuje pierwszych pracowników.
Z ogłoszeniami o pracę można zapoznać się na stronie internetowej CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA – TUTAJ. Poszukiwani są m.in. kierownik produkcji, kierowca, montażysta, elektryk, stolarz, osoba do prowadzenia księgowości, menadżer, a także asystentka właściciela firmy.
- Tworzymy nowy zakład, nie zamierzam ściągać pracowników z zewnątrz i mam nadzieję na zatrudnienie pracowników ze Skarżyska i okolic. - Na początek chcemy zatrudnić około 20 osób. Liczę, że jeszcze w tym roku będziemy mieli około 30 – 40 pracowników, a obiekt jest na tyle duży, że docelowo będziemy mogli zatrudnić nawet 80 – 100 osób – zapowiada przedstawiciel firmy Linga Exspo.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.