Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

SuperW poszukiwani także w Skarżysku-Kamiennej

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! W tym roku w całej Polsce poszukiwanych jest aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. Zgłaszać się można do końca września przez stronę www.superw.pl.
 
SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to dwa ogólnopolskie programy społeczne organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze.
 
Kim jest SuperW?
W SZLACHETNEJ PACZCE SuperW, czyli wolontariusz, dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla niej mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami.
Aż 79% SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.
Wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przez cały rok regularnie spotykają się raz w tygodniu z dzieckiem, które nie wierzy w swoje możliwości i nie odnajduje się w szkolnej rzeczywistości. Poprzez spotkania stają się dla podopiecznego przyjacielem i mentorem. SuperW uczy dziecko, jak wygrywać i przeprowadza go od porażki w szkole, do sukcesu w życiu.
 
Bez SuperW nie ma Paczki i Akademii
Ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom będzie można pomóc w nadchodzącej edycji. W samym Skarżysku-Kamiennej poszukiwanych jest 24 śmiałków do drużyny!
W ubiegłorocznej edycji, dzięki pracy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, udało się pomóc 53 rodzinom z rejonu Skarżyska-Kamiennej i okolic. W całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.
 
Dlaczego warto?
Angażując się w wolontariat w Paczce i Akademii pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno- biznesowe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Paczka i Akademia to dobrze zorganizowane, skuteczne wolontariaty. W SZLACHETNEJ PACZCE i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI spotkasz osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy.
Zdobądź cenione na rynku pracy umiejętności i miej wpływ na naszą lokalną społeczność. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do drużyny!
 
Kandydaci mogą się zgłaszać do końca września. Nie warto zwlekać – kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

 Materiał promocyjny projektu Szlachetna Paczka

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.