Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko-Kamienna ponownie będzie gospodarzem Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego

1 i 2 września w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne – wydarzenie, którego celem jest promocja potencjału inwestycyjnego naszego miasta i regionu, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów między przedsiębiorcami. W Forum wezmą udział przedstawiciele biznesu oraz Polonii z ponad 10 krajów.
 

 

Swój udział zapowiedzieli już goście z USA, Belgii, Francji, Włoch, Irlandii, Niemiec, Grecji, Mołdawii, Rosji, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji. Nie zabraknie również przedstawicieli biznesu i samorządów z Polski. Dwudniowe Forum Inwestycyjne obfituje w spotkania, prelekcje ekspertów, dyskusje panelowe i prezentacje.
 
Forum towarzyszyć będzie także Pracownia Miast - akcja społeczna „Gazety Wyborczej” (przedsiębiorcy z kraju i zagranicy, eksperci, organizacje pracodawców oraz samorządowcy będą dyskutować m.in. o tym, jak w obecnych realiach skutecznie prowadzić biznes).
 
Ze szczegółowym programem II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego Skarżysko-Kamienna 2017 można zapoznać się na stronie www.mfi.skarzysko.pl – tam też można rejestrować swój udział, do czego zachęcamy szczególnie przedsiębiorców i wszystkie inne osoby zainteresowane podejmowanymi tematami.
 
Forum towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, m.in. Street Food Festival, który odbędzie się 1, 2 i 3 września na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury.
 
Organizatorem II MFI jest Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Business Centre Club, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
 
 
 
Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig:
Pierwsza edycja Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego okazała się dużym sukcesem. Zebraliśmy pozytywne recenzje. Pragnę też zauważyć, że ubiegłoroczne Forum przyniosło konkretne efekty – dzięki niemu w tym roku włoscy inwestorzy nawiązali współpracę z przedsiębiorcami lokalnymi z miasta i powiatu.
Celem Forum jest promowanie naszego rodzimego biznesu i potencjału inwestycyjnego naszego miasta i po raz kolejny będziemy mogli zrobić to w międzynarodowym środowisku.
Serdecznie zachęcam do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Szczegóły znaleźć można na stronie mfi.skarzysko.pl.

 

 

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne to drugie organizowane na tak dużą skalę wydarzenie o charakterze międzynarodowym w mieście Skarżysko–Kamienna.

Ma na celu promocję oferty inwestycyjnej naszego miasta oraz całego regionu świętokrzyskiego jako atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów zewnętrznych.

II Międzynarodowe Forum przyczyni się do rozwoju relacji gospodarczych w regionie w ciągu najbliższych lat a także spowoduje pozytywne oddziaływanie na dynamikę współpracy handlowej pomiędzy krajami i poszerzy ją o obszar usług, kapitału i swobodnego przepływu pracowników. Bardzo pozytywnie przełoży się to również na dalsze zacieśnianie więzi między gospodarkami - zachęci polskich przedsiębiorców do aktywniejszych działań na rynkach innych krajów, a być może także w przyszłości zaowocuje tworzeniem spółek z partnerami zagranicznymi czy nawiązywaniem bliższych więzi kooperacyjnych.

Dzięki współpracy z ważnymi partnerami zagranicznymi, Forum będzie idealnym miejscem do nawiązania wartościowych kontaktów zawodowych, a także spotkania cenionych ekspertów w zakresie współpracy międzynarodowej. Przedstawicieli wszystkich zainteresowanych przedsiębiorstw zapraszamy do rejestracji.

 

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.