Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dzisiaj do godz. 12 czytamy „Wesele” wspólnie z Radiem Kielce

W Skarżysku – na Placu Staffa – trwa akcja czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, organizowana przez Radio Kielce. To doskonała okazja, by nagrać cytat z „Wesela” i później usłyszeć swój głos na radiowej antenie. Zachęcamy do udziału. Radio Kielce na Placu Staffa ze swoim studiem będzie gościć do godziny 12.00.

 

 
Dramat "Wesele" został ogłoszony przez Prezydenta RP lekturą na Narodowe Czytanie 2017 r. Radio Kielce ze swoją akcją odwiedza 40 miejscowości województwa świętokrzyskiego. W każdej z nich chętni w specjalnie zaaranżowanym studiu nagrywają wybrany na dany dzień cytat z „Wesela”.
 
Dzisiaj akcja odbywa się w Skarżysku na Placu Staffa. Każda chętna osoba może przeczytać cytat z „Wesela” i później usłyszeć się na antenie Radia Kielce. W plenerowym studiu pojawiają się też goście specjalni. Pierwszym z nich, przed godziną 10, był Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta, który mówił o Skarżysku i naszych walorach. Wśród gości pojawią się też lokalni artyści oraz przedstawiciele MCK, Muzeum Orła Białego i Biblioteki Publicznej.
Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji – między innymi gry w kapsle.
 
Zachęcamy – i młodszych, i starszych mieszkańców – do odwiedzenia studia na Placu Staffa.
 

 

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.