Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Radio Kielce i skarżyszczanie w czwartek będą wspólnie czytać „Wesele” Wyspiańskiego. Zapraszamy!

Polskie Radio Kielce w czwartek, 3 sierpnia od godziny 9.00 do 12.00 będzie gościło w Skarżysku z akcją wspólnego czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Skarżyszczanie będą mogli nagrać cytat z „Wesela” i usłyszeć się później na antenie radia. Do studia zaproszeni zostali również goście specjalni, którzy opowiedzą o Skarżysku-Kamiennej. Zapraszamy od godziny 9.00 do plenerowego studia Radia Kielce na Placu Staffa za MCK.
 
Dramat "Wesele" został ogłoszony przez Prezydenta Andrzeja Dudę lekturą na Narodowe Czytanie 2017r. Radio Kielce ze swoją akcją odwiedza 40 miejscowości województwa świętokrzyskiego. W każdej z nich mieszkańcy i przyjezdni w specjalnie zaaranżowanym studiu nagrywają wybrany na dany dzień cytat z „Wesela”. Każdy, kto się nagra, będzie mógł usłyszeć swój głos w Radiu Kielce.
 
3 sierpnia akcja odbędzie się w Skarżysku na Placu Staffa. Specjalnie zaproszeni goście radia będą czytali „Wesele”, a także opowiadali o Skarżysku, ciekawych miejscach, akcjach i ludziach z pasjami. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji – między innymi gry w kapsle.
Zachęcamy – i młodszych, i starszych mieszkańców – do odwiedzenia studia jutro na Placu Staffa.

 

 

bip

 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.