Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Przekazanie rowerów dla MCK (VIDEO)

5 lipca, w Miejskim Centrum Kultury doszło do uroczystego przekazania przez Polski Czerwony Krzyż trzech rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych korzystających z usług Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku.

 

 „Sprzęt ten pozwoli na wspólną zabawę dzieci i osób niepełnosprawnych, sprawi, że uśmiech zagości na ich twarzach, a dzieci bez ograniczeń ruchowych nauczą się współdziałać wspólnie ze swoimi mniej sprawnymi kolegami” - napisano w podziękowaniu przekazanemu przez dyrektorkę Miejskiego Centrum Kultury Katarzynę Michnowską Małek, fundacji Eco Textil „Od Was dla Was” ze Skarżyska, która chciała właśnie w taki sposób wesprzeć Miejskie Centrum Kultury.

-Z rowerków będą mogli korzystać mieszkańcy Skarżyska, dzieci oraz osoby niepełnosprawne – mówiła podczas przekazania Barbara Lipnicka ze skarżyskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Z rowerków będą mogły korzystać zarówno osoby zdrowe, jak i niepełnosprawne. Właśnie ta ostatnia grupa może teraz w pełni cieszyć się wakacyjnymi urokami. Jest to również możliwość do wspólnej integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Zaraz po oficjalnym przekazaniu rowerów, można było z nich skorzystać na Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie odbywało się wakacyjne spotkanie edukacyjne.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.