Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

II Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna (VIDEO)

W niedzielne południe Skarżysko tętniło życiem, a to za sprawą II Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna, który odbył się na Rejowie. Nasze miasto było już po raz drugi gospodarzem tej imprezy. Pierwsza edycja nosiła nazwę Triathlonu Świętokrzyskiego. Impreza odbyła się dzięki wsparciu sponsorów oraz gminy i prezydenta Konrada Kroniga.

 

Około 400 zawodników zmierzyło się w trzech dyscyplinach. Najpierw w pływaniu na dystansie 750 metrów, później w 20 kilometrowej jeździe na rowerze, a w końcu w biegu na dystansie 5 kilometrów. W Triathlonie Olimpijskim zawodnicy przemierzali dwukrotnie dłuższe dystanse. Emocji nie brakowało, uczestników zawodów wspierali kibice. Była to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez sportowych w Skarżysku.

Na dystansie olimpijskim wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła: Maria Cześniak,drugie Paulina Kotfica, a trzecie Izabela Sobańska. Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Kaźmierczak, na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Szala, a na trzeciej Mikołaj Luft.

Na dystansie sprint wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Rudzińska, druga na mecie była Alicja Ulatowska, a trzecia Maria Pytel.

Wśród mężczyzn zwyciężył Sylwester Kuster, drugi był Tomasz Marcinek , trzeci Konrad Zdun.

Po zakończeniu biegu odbyła się ceremonia wręczenia nagród i pucharów najlepszym zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrody wręczał m.in. zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński.

Organizatorami tej imprezy są Karol Mochocki, Tomasz Wąsowski i Gerard Magdziarz. To nie koniec sportowych emocji podczas tegorocznych wakacji. 20 sierpnia również na Rejowie odbędzie się Półmaraton Wtórpol 2017 – ta impreza ma miejsce już od kilkunastu lat i na stałe wpisała się do kalendarza miejskiego wydarzeń sportowych. Przyciąga zawodników z wielu krajów, a także gwiazdy sportu. Już dzisiaj zapraszamy na to wydarzenie.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.