Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wystawa Mai Malinowskiej w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

30 czerwca 2017 w nowej galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mai Malinowskiej. Na otwarcie wystawy przybyło wielu miłośników jej talentu. Autorkę przywitała Halina Wężyk. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

 

Maja Malinowska malarka - amatorka jest rodowitą Skarżyszczanką. Należy do klubu SKART w Skarżysku, zrzeszającego twórców z różnej dziedziny artystycznej, m.in. malarzy amatorów. Wielokrotnie brała udział w wystawach zbiorowych, poplenerowych. Obecna wystawa jest pierwszą wystawą indywidualną malarki.

Rysowała "od zawsze" - ołówkiem, węglem, kredkami... W latach szkolnych zainteresowała się akwarelami i farbami plakatowymi. Jednak z biegiem lat zafascynowało ją malarstwo olejne, któremu wierna jest do dziś.

Przenosi na płótno wszystko to, co ją w jakiś sposób zainspiruje, zaciekawi. Najchętniej maluje obrazy z pogranicza abstrakcji, symbolizmu. Fascynują ją również ludzie, dlatego często maluje ich portrety czy akty.

Malarstwo Mai Malinowskiej jest oryginalne, pełne ekspresji, bardzo zróżnicowane zarówno pod względem tematycznym jak i kolorystycznym.
Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w otwarciu wystawy, zapraszamy do nowej galerii Miejskiego Centrum Kultury.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.