Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Gratulacje i podziękowania za sukcesy

Miłym akcentem rozpoczęła się dzisiejsza (29 czerwca) sesja Rady Miasta. Prezydent miasta i przewodniczący Rady Miasta mieli okazję gratulować skarżyskiej młodzieży i ich opiekunom sukcesów odniesionych w zakończonym roku szkolnym w różnych konkursach, wykraczających swoim zakresem poza szkolny program.
 

 

Podziękowania, gratulacje i upominki z rąk prezydenta miasta, Konrada Kröniga i przewodniczącego Rady Miasta, Leszka Golika odebrała drużyna marynistów, która po raz kolejny wywalczyła I miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. W składzie zwycięskiej drużyny – reprezentacji Skarżyska znaleźli się: Dominik Domagalski, Izabela Kaleta, Jakub Kowalik i Martyna Gibała. Gratulacje trafiły również do nauczycieli, którzy corocznie z sukcesem przygotowują młodzież do tego konkursu: Andrzeja Otwinowskiego, Jerzego Gębskiego i Przemysława Żmijewskiego. O sukcesie skarżyskiej drużyny w Konkursie Wiedzy Morskiej informowaliśmy już TUTAJ.
 
W czasie sesji wyróżniona została również Julia Burys, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, która zajęła II miejsce w kraju w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie. O sukcesie Julii oraz innych uczestników konkursu na szczeblu wojewódzkim i krajowym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.
 
Kolejną wyróżnioną w czasie sesji osobą była Alicja Gadecka, uczennica Gimnazjum nr 1, która wygrała konkurs ogłoszony przez marszałka województwa świętokrzyskiego pod tytułem „W Świętokrzyskiem Ci się uda. Tu warto mieszkać!". Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział 221 uczniów gimnazjów z 41 szkół województwa świętokrzyskiego, którzy nadesłali 155 prac. Celem konkursu było pokazanie korzystnych zmian, jakie zaszły w miastach regionu świętokrzyskiego od początku istnienia województwa.
 
Prezydent miasta, w listach gratulacyjnych, adresowanych do uzdolnionych skarżyszczan, dziękował za zaangażowanie i wkład pracy w przygotowywanie się do konkursów. Podkreślił jednocześnie, że sukcesy uczniów skarżyskich szkół są sukcesami całego miasta, ponieważ pomagają w budowaniu pozytywnego wizerunku Skarżyska-Kamiennej.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.