Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pierwsze sukcesy szkółki wędkarskiej działającej w MCK (VIDEO)

Na początku maja Koło Wędkarskie działające przy PKP zorganizowało zawody spławikowe. W zawodach wzięli udział uczniowie szkółki wędkarskiej działającej przy Miejskim Centrum Kultury.

- Była to doskonała okazja, żeby sprawdzić dotychczasową wiedzę i zdobyte umiejętności w trakcie zajęć w szkółce wędkarskiej – mówi prowadzący szkółkę, Bogdan Gut.

Można powiedzieć, że „nauka nie poszła w las”, bo uczniowie szkółki wędkarskiej już odnoszą sukcesy. We wspomnianych zawodach, w swojej kategorii II miejsce zajął Konrad Piętak, a III miejsce Agnieszka Szczygieł.

 

Wymiarowy Lin Konrada Piętaka zawstydził wielu dorosłych, wytrawnych wędkarzy.

- Po ostatnich zawodach nie mam już wątpliwości, że działająca w Miejskim Centrum Kultury szkółka wędkarska ma rację bytu i warto zainteresowanym dzieciom przekazywać wiedzę dotyczącą wędkarstwa – mówi Bogdan Gut.

Wraz z nadejściem wiosennej pogody zajęcia przenosić się będą coraz częściej w plener.

W dobie internetu i gier komputerowych dzieci często spędzają całe dnie przed komputerem, wielu z nich towarzyszą później choroby kręgosłupa, problem z otyłością. Nowa inicjatywa to szansa, by to zmienić. Kolejnym celem powstania szkółki było zbliżenie dzieci do przyrody i natury, zaszczepienia w nich pasji do wędkarstwa.

Zajęcia kończą się egzaminem. Jego pozytywny wynik daje uprawnienia do samodzielnego wędkowania. Dzieci na początek otrzymują „kartę uczestnika”, po uzyskaniu pełnoletności otrzymują automatycznie kartę wędkarską.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.