Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko pozyskało pieniądze zewnętrzne na miejskie żłobki

 Gmina Skarżysko otrzymała niemal 144 tysiące złotych dotacji w ramach programu „Maluch plus” - edycja 2017 na prowadzenie trzech miejskich żłobków i klubu dziecięcego dla dzieci do 3 roku życia. Z własnych pieniędzy gmina przeznacza na ten cel ponad 445 tysięcy złotych.

 

 

 

 

W miniony piątek prezydent miasta Konrad Krönig przy kontrasygnacie skarbik miasta Ewy Pawełczyk podpisali z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek umowę, na mocy której gmina otrzyma dotację w wysokości 143.912,40 zł na zadania z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach programu „Maluch Plus”. W 2017 roku koszt realizacji tego zadania w Skarżysku wynosi ponad 589 tysięcy złotych, z czego ponad 445 tysięcy złotych to pieniądze z budżetu miasta.
 
Przypomnijmy, że w Skarżysku-Kamiennej funkcjonują trzy żłobki prowadzone przez gminę: Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Paryskiej 223, Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Kossaka 5 i Żłobek Miejski nr 3 przy ul. Rynek 63 oraz Klub Dziecięcy działający przy ul. Paryskiej 223, które w sumie zapewniają 86 miejsc dla dzieci do 3 roku życia.

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.