Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

XXVI Festiwal Piosenki Skarżysko 2017 (VIDEO)

XXVI Festiwal Piosenki Skarżysko 2017, to kolejne radosne spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych i ich pełnosprawnych przyjaciół, organizowane przez nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 w Skarżysku. Festiwal to po raz kolejny kilka godzin zabawy, śpiewu i tańca w Miejskim Centrum Kultury.

 

Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowało ponad 100 osób z 23 placówek z terenu województwa świętokrzyskiego. Były wśród nich specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze, Zespoły Placówek Edukacyjno - Wychowawczych, Zespoły Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Powiatowe Środowiskowe Domy Samopomocy i Domy Pomocy Społecznej. Festiwal na stałe wpisał się już do kalendarza imprez cyklicznych w naszym mieście.

Niepełnosprawni artyści dostarczyli widzom niezapomnianych wrażeń, a występ na scenie Miejskiego Centrum Kultury był dla nich samych ogromnym przeżyciem. Imprezę poprowadzili: Izabela Orlikowska oraz Marcin Szwed. 

Wśród widzów znaleźli się przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz dyrektorzy skarżyskich placówek oświatowych i opiekuńczych, młodzież ze szkół ogólnodostępnych i specjalnych, rodzice, wolontariusze i absolwenci placówki. 

Wszystkie placówki biorące udział w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody  a uczestnicy słodki poczęstunek.

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.