Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Sukcesy skarżyszczan w Konkursie Wiedzy o Prawie

14 uczniów ze skarżyskich szkół podstawowych i gimnazjów reprezentowało nasze miasto w etapie okręgowym Konkursu Wiedzy o Prawie. Dwie osoby zakwalifikowały się do etapu centralnego. Udziału w konkursie i uzyskanych wyników - zarówno uczniom jak i ich opiekunom - gratulował dzisiaj prezydent miasta, Konrad Krönig.

 

 

 

 

W tym roku trwa II edycja Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie, organizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. 25 kwietnia w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach odbył się etap okręgowy. Do rywalizacji, po uprzednich eliminacjach szkolnych, przystąpiło 66 uczestników (30 uczniów ze szkół podstawowych i 36 uczniów ze szkół gimnazjalnych). Reprezentacja Skarżyska-Kamiennej liczyła 14 osób. Byli to:
Julia Burys, Oliwia Jarosz i Maciej Kałka ze Szkoły Podstawowej nr 2
Oliwier Grzela, Martyna Serek i Gabriela Tomczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7
Kacper Goździk i Mateusz Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej nr 13
Małgorzata Kałka, Julia Kowalik, Magdalena Malinowska z Gimnazjum nr 1
Jakub Busiek, Julia Surowska i Jan Suwara z Prywatnego Gimnazjum
 
W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali w formie pisemnej kazus, a następnie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 6 uczniów z naszego regionu, w tym dwójka ze Skarżyska-Kamiennej: Maciej Kałka i Julia Burys ze Szkoły Podstawowej nr 2. Etap krajowy odbędzie się w Warszawie 15 maja.
 
Laureatom i pozostałym uczestnikom etapu okręgowego Konkursu Wiedzy o Prawie gratulował dzisiaj w czasie spotkania w Urzędzie Miasta prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
- Bardzo cieszę się, że nasze miasto było tak licznie i godnie reprezentowane w etapie okręgowym konkursu. Być może są wśród Was przyszli absolwenci wydziałów prawa. Sądzę, że już jako młodzi ludzie obieracie sobie bardzo dobry kierunek działania – mówił prezydent. - Gratuluję Wam wszystkim osiągniętych wyników, a szczególne gratulacje kieruję do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zakwalifikowali się do etapu krajowego. Będziemy za was mocno trzymali kciuki - dodawał.
 
Prezydent wręczył uczniom listy gratulacyjne i drobne upominki. Serdeczne gratulacje oraz podziękowania skierował także do nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do udziału w tym niełatwym konkursie. Również im prezydent wręczył listy z gratulacjami i wyrazami uznania. Słowa podziękowania na koniec prezydent skierował do radców prawnych ze skarżyskiego Urzędu Miasta: Olimpii Tomaszewskiej-Kita i Sebastiana Iskry, którzy służyli pomocą i wsparciem merytorycznym w przygotowaniach do konkursu.

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.