Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

100-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 (VIDEO)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Skarżysku świętowała 100-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbywały się w piątek, 28 kwietnia. Zgromadziły uczniów, absolwentów, obecnych i byłych pracowników, rodziców, przyjaciół placówki, przedstawicieli władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Nie brakowało gratulacji i życzeń, a także prezentów dla szkoły. Władze Skarżyska-Kamiennej reprezentowali: prezydent miasta Konrad Kronig, jego zastępcy Krzysztof Myszka i Andrzej Brzeziński, skarbnik miasta Ewa Pawełczyk oraz kierownik referatu Edukacji Urzędu Miasta Aneta Ferencz. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

 

 

 

Uroczystości z okazji jubileuszu Szkoły Podstawowej rozpoczęły się rano od odsłonięcia w szkole tablicy upamiętniającej 100-lecie. Tablicę, w obecności licznie zgromadzonych gości, odsłonił podpułkownik Henryk Czech – najstarszy absolwent SP nr 1, honorowy obywatel miasta. Następnie w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odprawiona została Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej. Kolejnym punktem obchodów jubileuszowych była uroczystość odbywająca się w Miejskim Centrum Kultury. Prezydent Konrad Kronig gratulował jubileuszu, wręczył bon na zakup tablicy multimedialnej i rzutnika dla szkoły, zapewnił, że będzie wspierał dynamiczny rozwój szkoły, poinformował o planowanych w najbliższych latach inwestycjach, m.in. termomodernizacji placówki z wykorzystaniem środków unijnych oraz budowie infrastruktury sportowej na zewnątrz.
Uroczystość była okazją do przypomnienia historii skarżyskiej „Jedynki”. W swoimi wystąpieniu najważniejsze fakty z kart historii placówki przybliżyła obecna dyrektor Elżbieta Bełtowska. Wspominano również poprzednich dyrektorów, nauczycieli i przypominano liczne sukcesy osiągane przez uczniów oraz absolwentów.
O oprawę uroczystości zadbali uczniowie SP nr 1, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali program artystyczny.

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.