Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

I Bieg Konstytucji pod patronatem prezydenta Skarżyska (VIDEO)

3 maja, w Skarżysku odbył się I Bieg Konstytucji pod patronatem prezydenta miasta Konrada Kroniga. Organizatorem biegu było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku. Celem imprezy jest upamiętnienie 226. rocznicy Konstytucji 3-go Maja, popularyzacja biegania jako jednej z form zdrowego stylu życia, promocja miasta oraz integracja osób aktywnych ruchowo.

 

 

 

O godzinie 14 imprezą towarzyszącą był marszobieg rekreacyjny na dystansie 2km, udział w nim był bezpłatny oraz bez ograniczeń wiekowych.

Biegaczy przywitał prezydent Skarżyska, który podziękował wszystkim za przybycie i tak liczny udział w I Biegu Konstytucji w Skarżysku, w którym wzięło udział blisko 200 biegaczy i biegaczek.

Biegacze punktualnie o godzinie 15 wystartowali w 15 kilometrową trasę ulicami Skarżyska. Start i meta usytuowane były przy Miejskim Centrum Kultury.

Trasa biegu przebiegła ulicami: Piłsudskiego, Żeromskiego, Sokolą, Stokową, Grottgera, Sikorskiego, Norwida, Paryską, Topolową, Metalowców, Torową, Krasińskiego, Okrzei, Słowackiego, Tysiąclecia

Organizatorzy już dziś zapraszają na II Bieg Konstytucji za rok. Wszystko wskazuje na to, że ta impreza wpisze się na stałe do kalendarza wydarzeń cyklicznych w Skarżysku.

 

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.