Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Skarżysku (VIDEO)

Mszą świętą za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej rozpoczęły się w środę uroczyste obchody z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dalsza część uroczystości odbywała się przy pomniku „Bojownikom o Niepodległość”.

W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i powiatu, przedstawiciele władz wojewódzkich, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, przedstawiciele związków kombatanckich, stowarzyszeń, organizacji, politycznych, związków zawodowych, zakładów pracy, szkół, poczty sztandarowe, harcerze, przedstawiciele mediów.

 

 

 

Zebranych powitał prezydent Skarżyska, Konrad Kronig, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na ważną rocznicę, którą wczoraj obchodziliśmy. Przez wiele lat inne europejskie kraje wzorowały się na Konstytucji 3 Maja. Właśnie ta ustawa zasadnicza wprowadzała trójpodział władzy i zasadę zwierzchności narodu.
Historię związaną z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja przypomnieli uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy uświetnili obchody programem artystycznym.
Następnie licznie zebrane delegacje złożyły pod pomnikiem „Bojownikom o Niepodległość” wiązanki.

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.