Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zapraszamy do udziału w konkursie „Śladami Pamięci”

Organizatorami konkursu „Śladami Pamięci” są: Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej w partnerstwie z Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu do Spraw Kombatantów i osób Represjonowanych. Ideą konkursu jest upowszechnianie i podnoszenie poziomu wiedzy o historii „Małej Ojczyzny” w województwie świętokrzyskim - poszukiwanie i upamiętnianie lokalnych miejsc pamięci.
 
 

 

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i placówek oświatowych w województwie świętokrzyskim (ośrodki szkolno-wychowawcze, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice, biblioteki, domy kultury i inne). W konkursie mogą wziąć udział zespoły projektowe, w skład których wejdą od 3 do 5 uczniów, jak również samodzielne osoby.
 
Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wybranie miejsca pamięci w okolicy, które chcą opisywać, przygotowanie dużej ilości materiałów audiowizualnych, które będą dotyczyły historii tego miejsca - zrobienie dokumentacji fotograficznej, opisów, wywiadów audio z żyjącymi świadkami, reportaży z mieszkańcami okolic i innych. Następnie uczestnicy zobowiązani są do regularnego umieszczania materiałów w Internecie na założonym Fanpejdżu w terminie od 11 czerwca do 15 września. W ciągu trzech miesięcy uczestnicy muszą dbać o oglądalność strony, zaciekawienie potencjalnych odbiorców, regularne wstawianiem nowych informacji, reklamę w środowisku lokalnym i ponadlokalnym.
 
Kartę zgłoszenia udziału w konkursie należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź na adres: Muzeum im. Orła Białego ul. Słoneczna 90, 26-110 Skarżysko-Kamienna w terminie do 15 maja 2017 r.
 
Oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa, w której skład powołani zostaną przedstawiciele organizatorów oraz specjaliści przez nich powołani. Nagrody wręczane będą w trzech kategoriach: Szkoły Podstawowe; Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne; Inne Placówki Oświatowe (ośrodki szkolno-wychowawcze, świetlice, biblioteki, domy kultury i inne). W ocenie prac konkursowych Komisja Konkursowa uwzględni wkład pracy, estetykę, różnorodność materiału (foto, wideo, audio, wywiady etc.), wartość historyczną przedstawionych informacji oraz „ruch na stronie”, czyli liczbę polubień, ilość wejść, liczbę komentarzy, zasięg etc.
 
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 października 2017 r. na stronie internetowej Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej www.muzeum.skarzysko.pl oraz przesłane laureatom konkursu drogą elektroniczną na adresy mailowe podane w Karcie Zgłoszenia. Czekają fantastyczne nagrody!
 
DO POBRANIA:
regulamin konkursu
karta zgłoszeniowa do konkursu
 
źródło: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

 

 

bip

um

um

mbti um

 

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.